Euro
10.1601
0.2%
Dolar
8.6649
0.21%
Altın
491.59
0.73%
Borsa
1.389
-2.12%
Bitcoin
384.150
-6.80%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  PKK Ak Parti adaylarını tehdit ediyor

  2014 Yerel Seçimleri'nde AK Parti'dan aday adayı olduğunu açıklayan isimler ve teşkilat yöneticileri tehdit ediliyor.
  • 08.11.2013 - 07:44
  PKK Ak Parti adaylarını tehdit ediyor

  PKK Ak Parti adaylarını tehdit ediyor #1

  Bölücü Terör Örgütü PKK gözünü yerel seçimlere, halkın iradesine dikti. Örgüt, AK Partili aday adaylarını ve teşkilat yöneticilerini tehdit ediyor .

  HEDEF YEREL SEÇİMLER

  Terör örgütünün hedefinde yerel seçimler var. Örgütün amacı millet iradesini abluka altına almak. En temel hak seçme hakkına kasteden örgüt, Güneydoğu ve Doğu'daki AK Parti aday adaylarını ve teşkilat yöneticilerini tehdit ediyor. Bu tehditler seçimler yaklaştıkça giderek artıyor. Halkın iradesini kontrol altına almaya çalışan örgütün hedefindeki isimlerden biri de AK Parti Hakkari Merkez İlçe Başkanı Abdi Tatlı. Örgüt Tatlı'ya tehditle dolu bir mektup gönderdi. Örgütün silahlı kanadı HPG imzalı mektupta Tatlı'ya tehditler art arda savruluyor. Mektup, HPG yöneticisi olduğunu iddia eden Kemal Ark isimli şahsın imzasını taşıyor.

  'KÜRT HALKININ EVLADISINIZ'

  Mektubun girişinde seçimin tarihi bir öneme sahip olduğu belirtiliyor ve 'Bildiğiniz gibi yeni bir seçim arifesindeyiz ve biz hareket olarak bu seçimlerin özgürlük davamızda tarihi bir öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Siz de her ne kadar düşmanımız olan bir partinin üyesi olsanız da Kürt halkının evladısınız' deniliyor. Mektupta, 'Sizde nasıl bir vicdan var ki tüm gerçeği görmenize rağmen düşmana hizmet edebiliyorsunuz' sözleriyle AK Parti düşman olarak gösteriliyor. Bu sözleri ise tehditler takip ediyor.

  'BEDELİNİ EN AĞIR ŞEKİLDE ÖDERSİN'

  Mektupta, seçimlerde oy kaybına tahammül olmadığı vurgulanıyor. Hakkari'de kaybedilecek oylardan dolayı mektubun muhatabı Abdi Tatlı'nın sorumlu olacağının altı çiziliyor. Bu sözlerin sonrası tehdit yüklü.

  Örgüt öylesine pervasız ki, Tatlı'nın nezdinde halkın iradesi hedef alınıyor. Tehditler, 'Bunun bedelini halkımıza, hareketimize ve tarihine karşı en ağır şekilde ödersiniz. Halkımızın özgürlüğüne ramak kalmışken bunun önündeki engelini geçmişte bertaraf ettiğimiz gibi şimdi ve gelecekte de mutlaka bertaraf edeceğiz' sözleriyle dile getiriliyor.

  'ÇEVRENİZİ UYARIN'

  TRT'nin haberine göre; Hiç düşünmeden milletin iradesine ve seçme hakkına müdahale etmeyi göze alan Bölücü Terör Örgütü, Tatlı'nın diğer AK Partilileri uyarmasını istiyor. Örgüt, sınır tanımayarak uyarılması istenen isimlere de mektubun okunması talimatını veriyor. Mektupta tehditlerin ardı arkası kesilmiyor. Mektubun sonunda 'ya gelin halkımızın yanında yer alın ya da evinizde oturun' diyen PKK, 'bu size son uyarımızdır' tehdidiyle mektuba noktayı koyuyor.

  BAŞKAN POLİSE İHBAR ETTİ

  AK Parti Hakkari Merkez İlçe Başkanı Abdi Tatlı 1 Kasım sabahı evinin önünde HPG mühürlü bir not ile karşılaştı. Notu açtığında tehdit mektubuyla karşılaşan Tatlı, hemen Hakkari Emniyet Müdürlüğü'nün yolunu tuttu. Emniyet Müdürlüğü ihbar üzerine mektubu kayda alarak soruşturma başlattı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir