Petrol
96.71
0.18%
Euro
18.2408
-0.11%
Dolar
18.0816
0.01%
Altın
1.019
-0.16%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
419.339
-1.48%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu? Kamu çalışanlarına idari izin kararı

  Vatandaşlar, Ramazan Bayramı tatili hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Koronavirüs nedeniyle bayramda tam kapanma kararı alınırken 'Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu?' sorusuna yanıt aranıyor.
  • Haber Merkezi
  • 28.04.2021 - 09:15
  Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu? Kamu çalışanlarına idari izin kararı

  26 Nisan'da yapılan Kabine toplantısında, vaka sayılarını 5 binin altına indirmek amacıyla Ramazan Bayramı'nı da içine alacak şekilde ülke genelinde uygulanmak üzere tam kapanma kararı alındı.

  Ramazan Bayramı'nın başlamasına sayılı günler kala milyonlarca vatandaş 'Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu?' sorusuna yanıt ararken, kamu çalışanlarına idari izin kararı açıklandı.

  Peki, Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu? Kamuda bayram izni kaç gün, 9 gün mü? İşte detaylar...

  RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLDU?

  Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatili ile ilgili yazı gönderildi. Bu yazıyla birlikte milyonlarca çalışanın merakla araştırdığı Ramazan Bayramı tatili ile ilgili sorular yanıt bulmuş oldu.

  Yazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 14 Nisan'da Resmi Gazete'de yayımlanan Covid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler konulu genelgeyle Covid-19 salgınının Türkiye'de yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceğinin düzenlendiği anımsatıldı.

  Salgınla mücadele amacıyla alınan ilave tedbirler göz önünde bulundurularak, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemek suretiyle ilgili genelgede yer alan esnek çalışma yöntemlerine titizlikle uyulması gerektiği belirtilen yazıda, şunlar kaydedildi:

  "30 Nisan 2021 itibarıyla sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç olmak üzere hizmetlerin asgari personelle yürütülmesi, yine hizmetlerin yürütülmesi için asgari personel bulundurulması kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 Mayıs pazartesi ve 11 Mayıs salı günleri tam gün, 12 Mayıs çarşamba günü yarım gün idari izinli sayılmaları, Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

  Alınan karara göre, kamu çalışanları 10 ve 11 Mayıs'ta tam izinli sayılacak. 12 Mayıs'ta ise yarım gün idari izin olacak. Böylece Ramazan Bayramı tatili 9 gün olarak belirlenmiş oldu.

  Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu? Kamu çalışanlarına idari izin kararı #1

  RAMAZAN BAYRAMI TARİHLERİ

  Ramazan Bayramı arefe günü 12 Mayıs Çarşamba gününe denk geliyor. 12 Mayıs Ramazan Bayramı arefesinde son oruç tutulacak.

  Ramazan Bayramı 1. gün: 13 Mayıs

  Perşembe Ramazan Bayramı 2. gün

  14 Mayıs Cuma Ramazan Bayramı 3. gün 15 Mayıs Cumartesi


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir