Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
489.861
3.74%
18ºC
İstanbul
Sağanak yağış 18 C

  Recep Akdağ: Gündemimizde bir erken seçim hiç olmadı

  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Recep Akdağ, erken seçim iddialarıyla ilgili, 'Gündemimizde bir erken seçim hiç olmadı' dedi.
  • İHA
  • 07.05.2016 - 17:07
  Recep Akdağ: Gündemimizde bir erken seçim hiç olmadı

  Recep Akdağ: Gündemimizde bir erken seçim hiç olmadı #1

  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Recep Akdağ memleketi Erzurum’a gelerek Spor Toto 3. Lig’de şampiyon olan B.B. Erzurumspor yönetimini tebrik etti. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akdağ, soruları yanıtladı.

  “AK PARTİ GÖREV DEĞİŞİM BİLİNCİNİ SİYASETE GÖSTERMİŞ BİR PARTİDİR”

  Akdağ, yaptığı açıklamada "Ak Parti’nin bir karakteri vardır. Biz kongrelerimizi birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştiririz. Parti içerisinde gerekli adımlar atıldıktan sonra genel başkanımızı seçeceğiz. Yolumuza bu şekilde devam edeceğiz. Dikkat ederseniz memlekette sayın Başbakanımızın nöbeti devretmesinden dolayı ortaya çıkan herhangi yeni problem yok. Bu AK Parti’ye has bir durum. Bir nöbet değişimi gerçekleşecek. AK Parti’nin her bir kongresinde her bir nöbet değişiminde olduğu gibi yine son derece birlik ve beraberlik içerisinde geçeceğinden yüzde yüz eminim. Daha dün uluslararası kredilendirme kurumlarından bir tanesi olan Standard And Poor’s ülkenin görünümünü negatiften durağana bir üst seviyeye çevirdi. Bu ülkede her şeyin yolunda gittiğini gösteriyor” diye konuştu.

  "ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE HİÇ OLMADI"

  Recep Akdağ, Ak Parti'nin göreve başlamanın ve bırakmanın nasıl olacağını siyasete göstermiş bir parti olduğunu söyleyerek, erken seçim iddialarına karşı “Gündemimizde bir erken seçim hiç olmadı” şeklinde konuştu.

  "KILIÇDAROĞLU KENDİ PARTİSİNİN MESELELERİYLE İLGİLENMELİ"

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi meseleleriyle ilgilenmesi gerektiğini vurgulayan Akdağ, “Bu süreçte bana garip gelen bir tek konu var. Sayın Başkanımız olağanüstü kongreye gitme kararını açıkladıktan hemen sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu apar topar medyanın karşısına çıktı ve bu meseleyle ilgili kendisine buradan bir şeyler devşirmeye çalıştı. Ben bunu gerçekten çok garipsedim. AK Parti’nin kendi iç meselesiyle ilgili bir hususta bu ne aceleydi ben hayretler içerisinde kaldım. Bunu şuna bağlıyorum; Mukabil nöbet değişimlerinde Sayın Kılıçdaroğlu boşuna medet umuyor. Ben partinin AK Parti’mizin politika geliştirme ve Ar-Ge’sinden sorumlu genel başkan yardımcısıyım. Yaptığımız tüm anketlerde Cumhuriyet Halk Partisi 1 Kasım’da aldığı oyun bile altında görünüyor. Sayın Kılıçdaroğlu kendi partisinin meseleleriyle ilgilenmeli” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir