Euro
10.1357
-0.04%
Dolar
8.6478
0.01%
Altın
489.94
0.39%
Borsa
1.4
-1.4%
Bitcoin
390.137
-5.97%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Resmi Gazete'de atamalar belli oldu

  Resmi Gazete'de atamalar belli oldu

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılıklarına Faruk Özçelik ve Ertuğrul Soysal atandı. AFAD Başkanlığı'na ise, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer getirildi.
  • AA
  • 11.09.2021 - 03:56
  • Güncelleme : 11.09.2021 - 12:19

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yeni atamalar yayınlandı.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı'na ilişkin atama kararları da belli oldu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan kararlara göre, AFAD'ın başına Kırıkkale Valisi Yunus Sezer getirilirkeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılıklarına Faruk Özçelik ve Ertuğrul Soysal atandı.

  AFAD'IN BAŞINA KIRIKKALE VALİSİ YUNUS SEZER GETİRİLDİ

  AFAD'ın yeni başkanı da Kırıkkale Valisi Yunus Sezer oldu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum Atatürk İlköğretim ve Atatürk Lisesinde tamamlayan Sezer, 2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

  GÖREVİ VEKALETEN BAŞKAN YARDIMCISI YÜRÜTÜYORDU

  Önceki AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, 18 Aralık 2020 tarihinde, Türkiye'nin Tanzanya Büyükelçiliği’ne atanmıştı. AFAD Başkanlığı’nı, 18 Aralık 2020'den bu yana AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen vekaleten yürütüyordu.

  Resmi Gazete de atamalar belli oldu #1

  AFAD'IN YENİ BAŞKANININ GÖREV HAYATI

  Evli ve 3 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilen Sezer, 2001'de kaymakam adayı olarak mesleğe başladı ve sırasıyla Edirne Lalapaşa Kaymakam Vekilliği, İzmir Beydağ Kaymakam Vekilliği, İngiltere’de yurt dışı stajı, Giresun Alucra Kaymakamlığı, Sivas Altınyayla Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Diyarbakır Silvan Kaymakamlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı, bakan danışmanlığı, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı yaptı. Sezer, 26 Ekim 2018’de Kırıkkale Valiliğine atanmıştı.

  TİCARET BAKANLIĞI'NA YAPILAN ATAMALAR

  Ticaret Bakanlığında açık bulunan Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğüne Hüsnü Dilemre, Serbest Bölgeler Genel Müdürlüğüne Emel Emirlioğlu, Ticaret Araştırmaları ve Risk Değerlendirme Genel Müdürlüğüne Mehmet Tan atandı.

  Hüsnü Dilemre

  Resmi Gazete de atamalar belli oldu #2

  Emel Emiroğlu

  Resmi Gazete de atamalar belli oldu #3

  Mehmet Tan

  Resmi Gazete de atamalar belli oldu #4

  Resmi Gazete de atamalar belli oldu #5

   

  Resmi Gazete de atamalar belli oldu #6

   

  Resmi Gazete de atamalar belli oldu #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir