Petrol
107.84
-1.15%
Euro
17.6909
-0.76%
Dolar
16.7409
-0.85%
Altın
988.62
-0.35%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
353.523
-2.72%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Rize'nin Ayvalık köyünde heyelan

  Köyde yaşanan heyelan sonrası 3 ev, yıkılma tehlikesi bulunduğu için tahliye edildi.
  • DHA
  • 23.03.2021 - 16:26
  • Güncelleme : 23.03.2021 - 16:43
  Rize'nin Ayvalık köyünde heyelan

  Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı Ayvalık köyünde, önceki gece sağanak yağışlar sonrası yamaçta toprak kayması meydana geldi.

  Köyde AFAD ekiplerince yapılan inceleme sonrası heyelan nedeniyle yıkılma riski taşıyan 3 ev için harekete geçildi.

  3 EV TAHLİYE EDİLDİ

  Alt kısmında toprak kayması sonucu riskli duruma gelen Ömer Tozkoparan ve ailesine ait ev tahliye edildi. 3 yılda tamamlayabildikleri evlerine geri dönmek isteyen aile, önlem alınmasını istedi.

  Rize'nin Ayvalık köyünde heyelan

  "EŞİM KALP KRİZİ GEÇİRDİ"

  3 yılda inşaatını yaptıkları evde 2 gün oturamadıklarını söyleyen Ayşe Tozkoparan, "Dışarıdan bir gürültü geldi. Deprem mi oluyor diye düşünürken camdan aşağıya baktım ki burası kopmuş. Bu binanın inşaatına 3 yıl önce başladık, olaydan iki gün önce taşınmıştık, ne yazık ki heyelan meydana geldi. Eşim de bu manzarayı görünce dayanamadı, kalp krizi geçirdi. Biz bu binayı 3 senede ancak yapabildik. Tam başımızı soktuk dedik iki gün evimizde durduk sonra bu olay yaşandı. Yetkililer evimi kurtarsınlar. Burası sakat bir yer olsa bütün emeğimi oraya diker miyim ? Çoluk çocuk hep birlikte oturacağız, canlarını tehlikeye atar mıyız?" dedi.

  Rize nin Ayvalık köyünde heyelan #1

  "BAŞIMIZA YIKILIYOR SANDIK"

  Zeynep Tozkoparan da "Biz heyelan anında ev başımıza yıkılıyor zannettik. Çocukları aldık hızla evden çıktık. Şimdi evde oturamıyoruz komşunun evindeyiz. Orada da ne kadar duracağız. Üç çocuğum, eşim, kayınvalidemle 6 kişi yaşıyoruz bu evde. Biz yaz kış buradayız köyümüzdeyiz. Tırnaklarımızla inşa ettik evimizi. Yetkililer bir çare bulsunlar, bize evimizi geri versinler." diye konuştu.

  Rize nin Ayvalık köyünde heyelan #2

  "GİDECEK BAŞKA YERİMİZ YOK"

  Şenol Tozkoparan ise "Ben sabah buradan çıkarken küçük küçük taşlar geliyordu. Ama kötü bir şey düşünmedim. 5 kilometre gitmemiştim ki annem ağlayarak aradı, heyelan olduğunu söyledi. Benim taşların altında kaldığımı zannetmiş, çünkü arabamı oraya çekiyordum. Buralar bize dededen babadan kalan yerler, gidecek başka yerimiz yok. Burada hasarlı kayaların temizlenip güçlendirme yapılmasını bekliyoruz." dedi.

  Rize nin Ayvalık köyünde heyelan #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir