Dolar
7.6557
-0.0326%
Euro
8.895
-0.1369%
Altın
1861.2
-0.0295%
Borsa
1124.17
0.4117%
G. Altın
458.493
0.117%
Bitcoin
82394.05
0.1518%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Ruslar Türkiye’yi seviyor

  Rus turistlerin Türkiye tatili, 10 Ağustos itibarıyla yapılan charter seferlerle başladı. İlk uçaklarla ulaştıkları Antalya’nın Kemer ilçesine gelen Rus turistler, Türkiye'yi sevdiklerini söyledi.
  • DHA
  • 12.08.2020 - 11:31
  Ruslar Türkiye’yi seviyor

  Rusya ile uçuş kısıtlamasının kaldırılmasının ardından 10 Ağustos Pazartesi itibarıyla ilk charter seferleri ile Antalya Havalimanı'na inişler yapıldı.

  Uzun süredir Türkiye tatili için gün sayan Rus turistler de bu uçaklarla Antalya'ya gelerek, denizin ve güneşli havanın keyfini çıkarmaya başladı.

  Kemer'e gelen Rusların ilk izlenimleri ise her şeyin çok iyi ve güvenli olduğu yönünde oldu.

  “BİZ ÇOK MUTLUYUZ AYNI SİZLER GİBİ”

  Türkiye'ye daha önce Rusya'nın St. Petersburg şehrinden tatil için 6 kez gelen Dimitri Gusev (46), “Çok fazla bekledik uçuşların açılmasını, Türkiye'ye gelmek için. Çünkü biz Türkiye'de ilk defa tatil yapmıyoruz. 3 yıldır Kemer'e geliyoruz. Bu nedenle tekrar tekrar tatil için Türkiye'ye gelmek istedik. İlk uçuşlarla Türkiye'ye geldik. Eşimi çiçekle karşıladılar ve bundan dolayı çok mutlu oldu. Burada her çok güzel. Burada olduğumuz için çok mutluyuz. Biz çok mutluyuz, sanırım aynı sizler gibi. Burada her şey güzel, deniz, güneş gibi ve çok konforlu.” dedi.

  Ruslar Türkiye’yi seviyor VİDEO

  “TÜRKİYE SENİ SEVİYORUZ”

  Rusya'nın başkenti Moskova'dan eşiyle daha önce 3 kez Türkiye'ye gelen Margarita Nemirovich (34) ise “Uzun süre tatili bekledik ve çok hayal ettik. Buraya ilk uçakla geldiğimize mutlu olduk. Her şey çok hızlı tamamlandı havalimanında, otele geldik ve iyi ki de geldik. Hava çok sıcak ve buraya geldiğimiz için mutluyuz.” diye konuştu.

  Eşi Margarita ile tatile gelen Dimitri Lobov da “Biz çok önce tatilimizi planlamıştık Kemer ve Türkiye için. Uçuşlar açıldı ve buradayız. Türkiye'ye teşekkür ediyoruz. Biz çok mutluyuz.” dedi.

  Röportaj sırasında eşinin yanında bulunan Margarita Nemirovich, “Türkiye seni seviyoruz” mesajı da verdi.

  Ruslar Türkiye’yi seviyor #1

  “HERKES TÜRKİYE'YE GELSİN”

  Rusya'nın Surgut şehrinden tatil için erkek arkadaşıyla Türkiye'ye gelen Valeria Osinceva, “Türkiye'ye ilk uçakla geldik. İkinci kez Türkiye'ye ve Kemer'e geliyorum. Burayı çok beğeniyorum. Burası çok güvenli bir yer ve hiçbir problem yok. Her şey çok güzel. Otel personeli çok ilgileniyor. Servis çok iyi. Herkes Türkiye'ye gelsin.” dedi.

  'BURADA HERŞEY TEK KELİME İLE SÜPER'

  Rusya'nın başkenti Moskova'dan tatil için ilk defa Türkiye'ye gelen Tatiana Kundina (50), “Hayat güzel. Bir de şunu söylemek istiyorum hayat bir kere yaşanıyor. Bunu değerlendirmek lazım. Ben burada keyifliyim ve mükemmel her şey. Güneşten tuzlu denize, otelden personeline kadar her şey tek kelimeye süper. İnsanları ayırt etmiyorlar Rus veya değil. Herkes sadece tatilini yapıyor. Herkes birbiriyle konuşabiliyor süper bence.” diye konuştu.

  Ruslar Türkiye’yi seviyor #2

  “TÜM İŞLEMLER ÇOK HIZLI HALLEDİLDİ”

  İkinci kez Rusya'nın Voronij şehrinden Türkiye'ye tatil için ailesiyle gelen Natalia Perevalova (38) ise şunları söyledi:

  “Ateşimiz ölçüldü. Çantalarımız dezenfekte edildi. Burada inanın her şey çok güzel. Tatilimiz güzel geçiyor. Yani her şey çok iyi."

  “SEZON KASIM AYI SONUNA KADAR SÜREBİLİR”

  Türkiye'ye ilk gelen charter uçuşlarından 220 Rus turistin kendilerini tercih ettiğini söyleyen 5 yıldızlı otelin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kılıç, “Otelimizde Ukrayna, Belarus, Sırbistan, Bosna-Hersek, Türk ve Alman turistler zaten vardı ama Rusların gelmesi bizi mutlu etti. Zaten Kemer'de kapılarını açan ilk otellerden biriydik. Rusların en çok sevdiği turizm destinasyonu olan Kemer ilçesinde açık olan otellerin de kısa sürede yüksek doluluk oranlarını yakalayacağını düşünüyorum. İlk seferlerle gelen Rus misafirlerimizin bizi tercih etmeleri de çok mutlu etti. Herhangi bir aksilik yaşanmadığı sürece sezonun kasım ayının son haftalarına kadar sarkacağını düşünmekteyim.” dedi.

  Ruslar Türkiye’yi seviyor #3

  10 AĞUSTOS’TAN BU YANA 178 UÇAK RUSYA’DAN KALKTI

  Öte yandan, Rusya'dan Antalya'ya charter uçuşların başladığı 10 Ağustos gününden bu yana 178 uçakla yaklaşık 50 bin Rus turist geldi. Bu dönemde 90 uçakla da yaklaşık 20 bin Alman, Ukraynalı ve İngiliz turist Antalya'ya tatile geldi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir