Euro
9.0329
0.23%
Dolar
7.4796
0.28%
Altın
441.9
0.94%
Borsa
1.557
2.12%
Bitcoin
270.303
0.67%
-0ºC
İstanbul
Açık -0 C
  Saadet Partili Aydın: İttifak çıkarmak doğru değil

  Saadet Partili Aydın: İttifak çıkarmak doğru değil

  Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaretine ilişkin "Buradan ittifak çıkarmak doğru değil" ifadelerini kullandı.
  • Haber Merkezi
  • 08.01.2021 - 21:56
  • Güncelleme : 08.01.2021 - 22:52

  Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Halk TV’de Betül Araz'ın sunduğu Gündem Özel programına konuk oldu.

  Gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaretine de değindi.

  "İTTİFAK ÇIKARMAK DOĞRU DEĞİL"

  Görüşmenin ardından ittifaklara ilişkin kamuoyunda gündeme gelen tartışmalara tepki gösteren Aydın, Erdoğan'ın ziyaretinden haberdar olduklarını söyledi.

  Bu görüşmeden bir ittifak çıkarmanın doğru olmadığını söyleyen Aydın, "Biz Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk ziyaretinden haberdardık. Bu bir nezaket ziyaretiydi. Aralarında geçmişe dayanan bir hukuk var. Şüphesiz bu tip ziyaretlerde bir siyasi faydalaşma arzusu olur bu da normaldir. Buradan bir ittifak çıkarmak doğru değildir ama Cumhurbaşkanı’nın böyle bir arzu umması siyasetçiler açısından pek tabiidir. AK Parti ile Saadet Partisi arasında bir ittifak var gibi değerlendirmek doğru olmaz. Cumhurbaşkanı, Asiltürk ile bir istişare çerçevesinde bir araya gelmiştir. Genel başkanımızdan önce Oğuzhan Bey'le bir zemin arayışı içinde olabilir. Bu tip ziyaretler normal karşılanmalı biz diyalogdan yanayız." ifadelerini kullandı.

  Saadet Partili Aydın: İttifak çıkarmak doğru değil-Video

  Saadet Partili Aydın: İttifak çıkarmak doğru değil #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir