Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
414.319
0.32%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Saadet Partisi Cumhuriyet'e suç duyurusunda bulundu

  Saadet Partisi, Charlie Hebdo'ya ait 4 sayfalık ek yayınlayan Cumhuriyet gazetesini kınayarak, savcılığa suç duyurusunda bulundu.
  • 15.01.2015 - 15:12
  Saadet Partisi Cumhuriyet'e suç duyurusunda bulundu

  cumhuriyet

  Fransa’da saldırı düzenlenen Charlie Hebdo dergisinin karikatürlerinin bir kısmını yayınlayan Cumhuriyet gazetesi tepki almaya devam ediyor.

  SAADET PARTİSİ KINADI

  Saadet Partisi İl Başkanlığı Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo'ya ait 4 sayfalık ek yayınlamasını kınayarak, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği üyeleri de basın açıklaması ile tepkilerini dile getirdi.

  PROTESTO ETTİLER

  Kayseri Adliye Sarayı önünde toplanan partililer, üzerinde "Çamuriyet" yazılı pankartlar taşıdı. KİMDER üyeleri de, Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun ekini yayınlayan Cumhuriyet gazetesini, bayrak direkleri arasına gerdikleri ipe mandalla astı.

  "İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KILIFI İLE KUTSAL DEĞERLERE SALDIRI YAPILDI"

  İfade özgürlüğünün arkasına saklanarak Müslümanların kutsal değerlerine saldırı yapıldığını söyleyen KİMDER Başkanı Seyit Halil Yüzgeç, "Bizler elbette, İslam'la terörün yan yana getirilmesinden ve yapılan saldırılardan da muzdaribiz. Ancak bunların, vesile kılınarak, hadlerini aşarak yapmış oldukları bu hareket, kimlerin maşası olduklarını ve bu kirli planlar üzerinde, ne şekilde rol aldıklarını apaçık göstermektedir. İfade özgürlüğü kılıfı ile Müslümanların kutsal değerlerine yapılan bu saldırılara, Türkiyede ortaklığa soyunulması, geçmişi bugününden kirli olan bu gazetecilik ve ortak olduğu diğer gazetecilikler açısından bizleri şaşırtmamıştır. Kimse yumuşak başlılığımızı da, uysal koyunluk olarak algılamamalıdır. Bizim milletimizin sarhoşunda bile, sıcacık Allah ve peygamber aşkı vardır. Bizim milletimiz, kendisine hakaret edilmesine sabredebilir ama peygamberine hakareti asla kaldıramaz." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir