Petrol
111.49
2.19%
Euro
17.5206
-1.72%
Dolar
16.5386
-2.05%
Altın
969.58
-2.27%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
349.451
-2.24%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Sağlık Bakanlığı: AB ile halk sağlığının korunmasına yönelik iş birliği sürdürülüyor

  T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı, yaptığı açıklamada AB ile halk sağlığının korunmasına yönelik iş birliğinin sürdüğünü bildirdi.
  • AA
  • 22.02.2021 - 23:17
  Sağlık Bakanlığı: AB ile halk sağlığının korunmasına yönelik iş birliği sürdürülüyor

  Sağlık Bakanlığı, halk sağlığının korunması, küresel sağlığın geliştirilmesine yönelik projeler ve Avrupa Birliği ile olan iş birliği ilgili açıklama yaptı.

  Bakanlığın Twitter hesabından Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe'nin konuya ilişkin açıklamaları görüntülü olarak paylaşıldı.

  ORTAK PROJELER ÖNEM TAŞIYOR

  AB'ye tam üyelik sürecinde ortaklaşa yürütülen projelerle sağlık mevzuatını ve alt yapısını güçlendirmeye devam ettiklerini belirten Meşe, AB'ye uyum çalışmaları kapsamında AB ile yürütülen ortak projelerin halkın sağlık standartlarının yükseltilmesi açısından büyük önem taşıdığını ifade etti.

  Meşe, özellikle bulaşıcı hastalıklarla mücadele, ruh sağlığı hizmetlerinin geliştirilmesi, kanserle mücadele, göçmenlere sunulan sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ve laboratuvar alt yapısının güçlendirilmesi gibi alanlarda AB ile birçok ortak projeyi hayata geçirdiklerine dikkati çekti. Prof. Dr. Meşe, şunları kaydetti:

  "Sınır ötesi sağlık tehditleri ile mücadelede uluslararası iş birliği ve dayanışmanın önemi Kovid-19 salgını ile bir kez daha ortaya çıkmıştır.

  Bu nedenle tarihi, coğrafi, ekonomik bağlarımız bulunan AB ile sağlık alanında daha fazla iş birliği yapmaya devam edeceğiz.

  DEĞERLERİMİZİ YARINA TAŞIYORUZ

  Önümüzdeki süreçte de AB ile iş birliği içerisinde halk sağlığının korunması ve küresel sağlığın geliştirilmesine yönelik projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

  Ortak geleceğimizi, AB ile ortak yürüttüğümüz proje şekillendiriyor, değerlerimizi yarına taşıyoruz."

  Sağlık Bakanlığı: AB ile halk sağlığının korunmasına yönelik iş birliği sürdürülüyor #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir