Euro
13.9615
-0.34%
Dolar
12.3706
0.01%
Altın
713.87
0.11%
Borsa
1.776
0%
Bitcoin
721.371
0.84%
18ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 18 C

  Samsun'da öldürülen doktorun katil zanlısı şoke etti

  Op. Dr. Kamil Furtun’un katil zanlısı İsmail Koyun, çıkarıldığı nöbetçi mahkemede, "Bana aksakallılar göründü" dedi.
  • 31.05.2015 - 15:31
  Samsun'da öldürülen doktorun katil zanlısı şoke etti

  Samsun da öldürülen doktorun katil zanlısı şoke etti #1

  Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahı Op. Dr. Kamil Furtun’un uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi, sağlık camiasını olduğu kadar hastalarını da derinden üzdü. Sosyal paylaşım sitelerinden doktor için taziye mesajları yayınlayan hastaları duydukları üzüntüyü dile getirdi.

  Başarılı çalışmaları ve hastalarıyla ilişkileri nedeniyle Dr. Kamil Furtun’un geçen 14 Mart Tıp Bayramı’nda Vali İbrahim Şahin tarafından takdir belgesi ile ödüllendirildiği belirtildi.

  Samsun da öldürülen doktorun katil zanlısı şoke etti #2

  MESLEKTAŞLARI EVE AKIN ETTİ

  Evli ve 1 çocuk babası Dr. Furtun’un köyden gelen hastalarına ’Yol parasının’ olup olmadığını soracak kadar yardımsever bir insan olduğunu söyleyen meslektaşları, eşi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Funda Furtun’un evine taziye ziyaretlerinde bulundu. Hasta ve hasta yakınlarının yanı sıra meslektaşları, sağlık çalışanlarının da eve akın ederek eşi Dr. Funda Furtun ve oğlu Taylan Furtun’a destek oldu.

  Samsun da öldürülen doktorun katil zanlısı şoke etti #3

  ŞAŞIRTAN İFADELER

  Dün akşam çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan katil zanlısı 30 yaşındaki İsmail Koyun’un mahkemede, "Bana aksakallılar göründü. Bunlar kadın ve uyuşturucu ticareti yapıyorlar" gibi tutarsız ve saçma ifadeler verdiği, sürekli gülümseyerek neden yaptığı ile ilgili bir şey söylemediği ifade edildi. Bu olaydan önce hastanenin kantininde çalıştığı kantin ihalesinin el değiştirmesi üzerine işine son verildiği belirtilen İsmail Koyun’un daha önceden de kasten adam yaralamak suçundan sabıkalı olduğu ifade edildi.

  Samsun da öldürülen doktorun katil zanlısı şoke etti #4

  EŞİ ÇOCUKLARIYLA EVİ TERK ETTİ

  Evli ve 2 çocuk babası olan İsmail Koyun’un eşinin de çocuklarıyla birlikte oturdukları evden ayrıldığı ve nerede olduğunun bilinmediği belirtildi.

  Samsun da öldürülen doktorun katil zanlısı şoke etti #5

  SAĞLIK ÇALIŞANLARI İŞ BIRAKACAK

  Ayrıca geçen 14 Mayıs tarihinde de Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde görevli Dr. Ersan Şener de bir hasta yakını tarafından darp edilmiş, gözaltına alınan şüpheli ise çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı. 15 gün içerisinde yaşanan bu iki olay sağlık çalışanlarının da tepkisini çekti. Yarın ve Salı günü sağlık çalışanları iş bırakma eylemi yapacak. Yapılan saldırılarla ilgili yürüyüş düzenleyip acil hizmetler haricinde görev yapmayacak olan sağlık çalışanları Tabipler Odası Başkanlığı öncülüğünde İlkadım İlçesi İstiklal Caddesi’nde eylem yapacak.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir