Petrol
111.24
0.11%
Euro
17.5512
0.47%
Dolar
16.3857
0.13%
Altın
974.88
0.01%
Borsa
2431
0.00%
Bitcoin
490.933
1.01%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  SAT komandolarının gövde gösterisi

  Çok Uluslu Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi tarafından Marmaris'teki Aksaz Deniz Üssü'nde gerçekleştirilen kursun ardından tatbikat yapıldı
  • 19.09.2014 - 15:53
  SAT komandolarının gövde gösterisi

  sat

  Tatbikat senaryosu gereği kitle imha silahı bulunduğu ihbarı yapılan gemiye çıkan SAT komandolarının, güvenlik önlemleri altında Deniz Kitle İmha Silahı Önleme Timi, silahları etkisiz hale getirdi.

  SAT Komandolarından güç gösterisi -Galeri

  7 ÜLKEDEN 20 ASKERİ VE SİVİL PERSONEL

  Çok Uluslu Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi tarafından Marmaris'teki Aksaz Deniz Üssü'nde Kitle İmha Silahı Önleme Tatbikatı gerçekleştirildi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde Aksaz Deniz Üssü'ndeki Güney Görev Grup Komutanlığı binasında 2 yıldır faaliyet gösteren Çok Uluslu Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi tarafından düzenlenen kursa, Azerbaycan, Belçika, Brezilya, Gürcistan, Umman, Senegal ve Türkiye'den 20 askeri ve sivil personel katıldı.

  SAT komandolarının gövde gösterisi #2

  GÖVDE GÖSTERİSİ YAPILDI

  "Deniz Güvenliği Harekatı İçerisinde Kitle İmha Silahları Yayılımının Önlenmesi" kursunun tamamlanmasının ardından ise kitle imha silahı önleme tatbikatı yapıldı.TCG Gaziantep Firkateynindeki tatbikatı, kursiyerlerin yanı sıra basın mensupları da takip etti.

  SAT komandolarının gövde gösterisi #3

  Senaryosu gereği, kitle imha silahı bulunduğu ihbarı yapılan gemiye, SAT komandoları zodyak botla yanaştı. Gemi kaptanının izni üzerine herhangi bir çatışma olmadan özel giysili komandolar gemiye çıkarak, güvenlik önlemlerini aldı. Gemide kitle imha silahı arayan askerler, üzerinde kablolar olan bir kapının tuzaklı olduğu şüphesiyle bomba imha timine haber verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir