Euro
10.0757
-0.86%
Dolar
8.3234
-0.84%
Altın
501.29
-1.08%
Borsa
1.461
0%
Bitcoin
326.045
9.67%
18ºC
İstanbul
Yağmur 18 C

  Savcılık, Kutlu Adalı'nın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı

  Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker'in "Gazeteci Kutlu Adalı’nın Kıbrıs’ta öldürülmesi" olayına ilişkin iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı.
  • AA
  • 01.06.2021 - 14:32
  • Güncelleme : 01.06.2021 - 15:25
  Savcılık, Kutlu Adalı'nın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı

  Atilla Peker'in, gazeteci Kutlu Adalı cinayetine ilişkin iddiaları üzerine soruşturma başlatıldığı bildirildi.

  Konuyla ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama yaptı.

  Açıklamada, Atilla Peker'in Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla gönderdiği dilekçedeki iddialarla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

  KKTC MAKAMLARIYLA YAZIŞMALAR YAPILACAK

  Soruşturma kapsamında, olayın gerçekleştiği KKTC makamlarıyla ilgili bilgi ve belge temini için gerekli yazışmaların yapılacağı duyuruldu.

  Açıklamada, delillerin temini ve dilekçe sahibinin ayrıntılı beyanının alınması için çalışmalara da başlandığı kaydedildi.

  BAŞSAVCILIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

  Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  "Atilla Peker adlı şahsın Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderdiği 'Gazeteci Kutlu Adalı'nın Kıbrıs'ta öldürülmesi' olayına ilişkin çeşitli iddialar içeren dilekçesinin teslim alınması ve yapılan ilk değerlendirme sonucu iddiaya konu suçlarla ilgili Türk adli makamlarının soruşturma ve kovuşturma yapmasının Türk Ceza Kanunu hükümleri uyarınca olanaklı olduğu kanaatine varılması üzerine dilekçe içeriğinde bahsi geçen suç iddialarıyla ilgili derhal soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında cinayet olayının gerçekleştiği KKTC adli makamlarından ihtiyaç duyulan bilgi ve belgelerin temin edilmesi amacıyla gereken yazışmaların yapılması ve yine ülkemiz dahilinde bulunan muhtemel delillerin temini ile dilekçe sahibinin ayrıntılı beyanının alınması için çalışmalara başlanmıştır."

  Savcılık, Kutlu Adalı nın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir