Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.160
-1.53%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C
  Sedef Kabaş: Hakaret etme kastım yoktu

  Sedef Kabaş: Hakaret etme kastım yoktu

  Cumhurbaşkanına hakaret suçundan tutuklanan Sedef Kabaş "Atasözü söyledim hakaret etmedim" diyerek kendisini savundu.
  • Haber Merkezi
  • 23.01.2022 - 11:05

  Geçtiğimiz günlerde TELE 1 ekranlarında yayınlanan ve Uğur Dündar'ın sunduğu Demokrasi Arenası programına katılan Sedef Kabaş'ın sözleri kamuoyunun gündemine oturdu.

  Kabaş'ın  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'aı hedef alarak "Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur." sözleri nedeniyle hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

  TUTUKLANDI

  Soruşturma kapsamında Savcılıktaki işlemlerinin ardından Kabaş, dün akşam saatlerinde 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklanma talebiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

  Hakim karşısına çıkan Kabaş, tutuklandı.

  Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik küstah sözlerine tepki yağdı VİDEO ARŞİV

   

  ATASÖZÜ SÖYLEDİM

  Gazeteci Sedef Kabaş Sulh Ceza Hakimliğindeki ifadesinde savcılıktaki ifadesini tekrar ettiğini söyleyerek “Sözün orijinali bir atasözüdür. Hatta sözün orijinalini de değiştirerek sarf ettim. Bundan da anlaşılacağı üzere hakaret etme gibi bir kastım yoktur. Kastetmek istediğim toplumu kucaklayan birleştirici bir üslup olması gerektiğidir. Bunu vurgulamak istedim. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Serbest bırakılmayı talep ediyorum. Aleyhime olan hususları kabul etmiyorum" kendisini savundu.

  Sedef Kabaş: Hakaret etme kastım yoktu #1

  Sedef Kabaş: Hakaret etme kastım yoktu #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir