Petrol
77.86
0.89%
Euro
19.5918
0.02%
Dolar
18.6365
0.02%
Altın
1.068
-0.19%
Borsa
4827
0.00%
Bitcoin
318.692
-0.98%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C

  Şehit Astsubay Ömer Halisdemir, kabri başında anıldı

  Birçok vatandaş, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in kabrine gelip, dua etti.
  • AA
  • 15.07.2020 - 14:12
  Şehit Astsubay Ömer Halisdemir, kabri başında anıldı

  FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda darbeci generali vurduktan sonra şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'deki kabri ziyaretçi akınına uğradı.

  Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde bulunan şehitlikteki kabrini ziyaret edenler, Kur'an-ı Kerim okudu, dua etti, bazı vatandaşlar ise duygulu anlar yaşadı.

  "ŞEHİDİMİZİN SOY İSMİNİ TAŞIYORUM"

  Soy ismini "Halisdemir" olarak değiştiren 30 yaşındaki Ender Halisdemir, İstanbul'dan şehidin kabrini ziyarete geldiğini söyledi.

  Çok duygu yüklü olduğunu belirten Ender Halisdemir, "Darbenin seyrini canı pahasına hiç düşünmeden değiştiren şehidimi sevdiğimi belirtmek istiyorum. Ona hayranlık duyuyorum. Oğluma adını vermek istedim fakat oğlumun da ölümlü olduğunu düşündüm. Hayranlığımı ölümsüzleştirmek istedim. Soy ismini almayı düşündüm. Eski soy ismim Bükcüoğlu idi. Dilekçe verdim. Bir ay sonra da neticelendi. Halisdemir olarak ailemle şehidimizin soy ismini taşımaktan gurur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

  Şehit Astsubay Ömer Halisdemir, kabri başında anıldı

  Çankırı'dan ise 415 kilometre kat ederek şehitliğe gelen bisikletliler, memleketlerindeki 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerinden aldıklarını toprakları, şehit Halisdemir'in kabrine serpip, dua etti.

  Şehit Astsubay Ömer Halisdemir, kabri başında anıldı #1

  Şehit Astsubay Ömer Halisdemir, kabri başında anıldı #2

  Şehit Astsubay Ömer Halisdemir, kabri başında anıldı #3

  Şehit Astsubay Ömer Halisdemir, kabri başında anıldı #4


  Görüş Bildir