Euro
10.3698
0.59%
Dolar
8.8434
0.93%
Altın
498.2
1.49%
Borsa
1.381
-1.49%
Bitcoin
368.700
-3.59%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C
  Şehit polis Savaş Kale için Elazığ'da tören düzenlendi

  Şehit polis Savaş Kale için Elazığ'da tören düzenlendi

  Tunceli'de şehit olan polis M. Savaş Kale'nin cenaze töreninde Emniyet Müdürü, HDP'ye sert sözler sarfetti.
  • İHA
  • 05.09.2015 - 12:57

  Tunceli merkezinde bulunan Şehit Nahit Bulut Polis Merkezi'ne PKK'lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda şehit olan 30 yaşındaki polis memuru Murat Savaş Kale için tören düzenlendi.

  Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen törene İl Valisi Murat Zorluoğlu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek, Tunceli Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, şehidin babası Beşir, annesi Makbule, eşi Belgin ve şehidin görevi nedeniyle görmeye gidemediği 1 aylık bebeği Yusuf Nihat ile kurum müdürleri ve silah arkadaşları katıldı.

  Emniyet Müdürü'nden HDP'ye ağır sözler

  "İNŞALLAH BUNLARIN KÖKÜ KAZINIR

  Tören alanında Vali Murat Zorluoğlu ile İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek'in taziyelerini bildirip acısını paylaştığı şehit babası emekli polis Beşir Kale, "Bu hainlere fırsat vermeyelim. Bunlar kalleş. Valim sizler bu hainlere fırsat verdirmeyin. Benim oğlum gitti, başka biri daha onun gibi gitmesin. Benim oğlum şehit oldu, başka çocuklar şehit olmasın. Oğlum inşallah şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bu hainler arkadan vurdukça ne yapalım. İnşallah bunları kökü kazınır" dedi.

  Şehit polis Savaş Kale için Elazığ da tören düzenlendi #1

  Şehit polis Savaş Kale için Elazığ da tören düzenlendi #2

  ŞEHİT EŞİ BİR AYLIK OĞLUYLA TÖRENE KATILDI

  Tören, şehidin naaşının meslektaşlarının omuzlarında tören alanına getirilmesi ile başladı. Bu sırada şehidin yakınları ve meslektaşları gözyaşlarına boğuldu. Bir aylık oğlu ile birlikte törene katılan şehidin eşi Belgin Kale ise ağıtlar yaktı.

  Şehit polis Savaş Kale için Elazığ da tören düzenlendi #3

  "HEPİNİZ DAĞLARDA SÜRÜNEREK GEBERECEKSİNİZ"

  Törende konuşan Tunceli Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, yapılan bu saldırıyı her şeyden önce bir insan olarak sindirebilmenin mümkün olmadığını belirterek, "Teröre destek verenlerin lanet üzerinde olsun. Siz hainler dağlarda sürünecek ve gebereceksiniz. İnsanlık dışı alçakça saldırıları düzenleyenler hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacaklardır. 30 yıldan fazladır bu ülkeye ihanet eden bu terör örgütünün siyasi koluna da biz çift sözüm var. Sizin bu şehit ailesine acaba söyleyecek sözünüz var mı? Siz bu şehit ailesine, aha 1 aylık yetim kalan çocuğuna ne diyeceksiniz? Hani siz barışçıydınız, siz demokrattınız. Hani siz barış güvercini uçuruyordunuz, neredesiniz? Ben size nerede olduğunuzu söyleyeyim. Terörist cenazesindesiniz. Vurduğumuz teröristleri cansiperane etmek için bize saldırıyorsunuz. Sizlere, sizin destekçilerinize ve dün karakolda görev yaptığımız sırada bizlere taşlı sopalı saldıran hepinize lanet olsun. Sizleri kınıyorum" dedi.

  Şehit polis Savaş Kale için Elazığ da tören düzenlendi #4

  Şehit polis Savaş Kale için Elazığ da tören düzenlendi #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir