Euro
10.8507
0%
Dolar
9.3358
0.05%
Altın
529.66
-0.03%
Borsa
1.418
0.58%
Bitcoin
578.412
1.56%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Siirt'te bir markette 10'dan fazla kişiye virüs bulaştı

  Siirt'te Ramazan Bayramı arifesinde bir çalışanının öldüğü ve 10'dan fazla kişiye virüsün bulaştığı market, 7 günlük kapatılmanın ardından faaliyetlerini sürdürüyor.
  • İHA
  • 18.06.2020 - 14:38
  • Güncelleme : 18.06.2020 - 14:38
  Siirt'te bir markette 10'dan fazla kişiye virüs bulaştı

  Siirt'te, Ramazan ayında bir marketten alışveriş yapan 10'dan fazla kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

  Markette şoför olarak çalışan bir kişi, koronavirüs tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybederken, 2 çalışanında da virüs çıkmasının ardından işletmenin faaliyetleri durduruldu.

  KURUL, 7 GÜNÜN YETERLİ OLDUĞUNA KARAR VERDİ

  Olayın yaşanmasının ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla market karantinaya alınarak, faaliyetleri 7 gün durduruldu. Kurul kararında, "15 Mayıs'ta markette servis şoförü olarak çalışan A.Y. Siirt Devlet Hastanesine başvurmuş, aynı gün yatışı yapılarak, numunesi alınmıştır. Alınan numune sonucu 16 Mayıs'ta pozitif gelmiştir. Hastanede izolasyona alınarak tedavisine başlanmıştır. Yapılan filyasyonda A.Y. adlı vatandaşımız 'servis şoförü olduğunu, yaklaşık 1 aydır müşterilere servis hizmetini yapılmadığını ve market içerisinde de herhangi biriyle temasının olmadığını' beyan etmiştir. 18 Mayıs'ta yoğun bakım ünitesine yatırılmış olup plazma tedavisi uygulanmıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen 26 Mayıs'ta vefat etmiştir. 24 Mayıs'ta vaka kaynakları ve tarihleri farklı olsa da yukarıda adı geçen ve diğer bazı market çalışanlarının pozitif olması nedeniyle markete karantina uygulanması kararı alınmıştır. 7 günün yeterli olduğu değerlendirilmiştir. Karantinanın 6. gününde marketin tüm çalışanlarına PCR testi yapılması planlanmıştır." denildi.

  Siirt'te 10'dan fazla kişiye virüs bulaştıran 'Korona Market' faaliyetini sürdürüyor- İZLE

  "İŞLERİ DURDURMADILAR, VAKALARI KİMSEYE BİLDİRMEDİLER"

  Vefat eden A.Y.'nin oğlu Uğur Y., babasının ölümünün ihmal sonucu olduğunu iddia ederek, Siirt’te koronavirüs vakalarının durma noktasına geldikten sonra bayram arifesinde yeniden arttığını söyledi.

  Babasının ölümü üzerine sosyal medya hesabında açıklama yapan Uğur Y., market sahiplerinin işleri durdurmadığı gibi korona vakalarından kimseye bildirmediğini, babasının da ihmal sonucu öldüğünü iddia etti.

  Siirt te bir markette 10 dan fazla kişiye virüs bulaştı #1

  Siirt te bir markette 10 dan fazla kişiye virüs bulaştı #2

  Siirt te bir markette 10 dan fazla kişiye virüs bulaştı #3

  Siirt te bir markette 10 dan fazla kişiye virüs bulaştı #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir