Petrol
109.74
0.48%
Euro
17.4833
-0.25%
Dolar
16.6914
-0.04%
Altın
969.5
-0.04%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
340.904
0.96%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Sincan Cezaevi'nde çiftetelli oynayan mahkumlar

  Sincan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda düzenlenen konserde tutuklu ve hükümlüler Cezaevi Müdürü ve gardiyanlarla çiftetelli oynadı.
  • Ajanslar
  • 24.01.2016 - 08:47
  Sincan Cezaevi'nde çiftetelli oynayan mahkumlar

  Yenimahallesi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Sincan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda moral konseri düzenlendi.

  Belediye bünyesindeki sanatçılardan oluşan müzik topluluğu tarafından cezaevi salonunda verilen konseri Cezaevi Müdürü Mustafa Çorumlu, kurum çalışanları, gardiyanlar ile tutuklu ve hükümler izledi.

  Sincan Cezaevi nde çiftetelli oynayan mahkumlar #1

  MAHKUMLAR ŞARKILARA EŞLİK ETTİ

  Yaklaşık 1,5 saat süren etkinlikte sanatçıların söylediği şarkılara eşlik eden mahkumlar, zaman zaman duygu yüklü anlar da yaşadı.

  ÇİFTETELLİ OYNAYIP HALAY ÇEKTİLER

  Konserde söylenen hareketli şarkılarda Cezaevi Müdürü Çorumlu ile görevli gardiyanlar, hükümlü ve tutuklularla çiftetelli oynadı. Şarkılar ve türküler eşliğinde doyasıya eğlenen mahkumlar, birlikte halay çekti.

  Cezaevi Müdürü Çorumlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini ve bu tür programların süreceğini söyledi. Etkinliklerin mahkumları hayata bağlama anlamında önemli olduğuna dikkat çeken Çorumlu, şöyle dedi:

  "Yenimahalle Belediye Başkanlığı ile bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Bu kapsamda belediyeye teşekkür ediyoruz. Tutuklu ve hükümlülerle birlikte olmak, duygularını paylaşmak, yaklaşmak onlara ayrı bir moral veriyor. Manevi destek vermek için onlarla birlikte oynadım. Cezaevi, kapıyı kilitlemek değil, sevgiyi, saygıyı pekiştirmek. Biz bu arkadaşlarımızın bir daha buraya gelmelerini istemiyoruz. Buradaki programların asıl amacı hatalardan vazgeçirmektir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir