Şişli’de hemşirenin rehin alındığı olayın detayları ortaya çıktı
İHA

Şişli Merkez Mahallesi Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde dün saat 15.30 sıralarında özel bir cerrahi tıp merkezinde meydana gelen olayda, Ramazan K.(30) bıçakla tıp merkezine girmiş ve montun altında sakladığı ekmek bıçağıyla burada çalışan hemşire Hayrünnisa C.’yi rehin almıştı.

İhbar üzerine olay yerine gelen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldıktan sonra saldırganı ikna etme çalışmalarına başlamıştı.

SUÇ MAKİNESİ SALDIRGAN ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Şahsın ikna olmaması üzerine ise saldırganın bir anlık boşluğundan yararlanan Şişli polisi, Ramazan K.’yi etkisiz hale getirerek hemşireyi kurtarmış ve saldırganı da gözaltına almıştı.

Olayın ardından emniyete götürülen ve işsiz olan Ramazan K.’nin burada ifadesi alındıktan sonra “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma”, “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “kasten yaralama” suçlarından adli işlemleri yapılması sonrası adliyeye sevk edildi. Saldırganın emniyette “yaralama”, “tehdit” ve “kadına karşı şiddet” suçlarından çok sayıda kaydı olduğu öğrenildi.

OLAYIN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan, olayın gerçekleştiren şahsın ifadesinde ilginç detaylar ortaya çıktı. Saldırgan Ramazan K., hemşire Hayrünnisa C.’nin ablası Şeyma D. ile yaklaşık 3 yıl önce görüşmeye başladıkları ve evlenmek için kaçtıktan sonra D’nin evli olduğunu öğrendiğini söyledi. Ramazan K.’nin bu süreçte Şeyma D.’ye altın para verdiği ancak evli olduğunu öğrenip ayrılmalarından sonra ise Şeyma D.’nin geri istediği altın ve paraları geri vermediğini belirtti. Bu sebepten dolayı ailesiyle arasının bozulduğu öğrenilen Ramazan K.’nin, Şeyma D.’ye ulaşamaması üzerine kardeşi Hayrünnisa C’yi çalıştığı tıp merkezine giderek rehin aldığı ortaya çıktı.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN HAYAT KURTARAN MÜDAHALE

Öte yandan olay esnasında hemşireyi bırakması için ikna olmayan Ramazan K.’ye Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin organize çalışması devam ettiği esnada Şişli İlçe Emniyet Müdürü Özay Kayhan’ın, bir anlık boşluğundan yaralanarak saldırganı etkisiz hale getirdiği belirlendi.

Bu sayede kurtarılan hemşirenin saldırganın elinden alındığı ve saldırganın da ekipler tarafından kısa sürede etkisiz hale getirildiği ortaya çıktı.

Şişli’de hemşirenin rehin alındığı olayın detayları ortaya çıktı

Şişli’de hemşirenin rehin alındığı olayın detayları ortaya çıktı

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)