Petrol
111.35
0.21%
Euro
17.5647
0.54%
Dolar
16.4104
0.28%
Altın
974.01
-0.08%
Borsa
2433
0.00%
Bitcoin
491.077
1.43%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C
  Sözcü'nün boğaz kesme haberine soruşturma

  Sözcü'nün boğaz kesme haberine soruşturma

  Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı yalan haberi kamuoyuna servis eden Sözcü gazetesi hakkında 'darbeye yardım' soruşturması başlattı.
  • Haber Merkezi
  • 17.07.2016 - 16:12

  Sözcü nün boğaz kesme haberine soruşturma #1

  15 Temmuz'da FETOCU askerlerin başlattığı darbe girişimi sırasında Boğaz Köprüsü'nde darbeci askerlere tepki gösteren bir grup tarafından bir askerin boğazının kesilerek öldürüldüğüne ilişkin Haberler yalan çıktı.

  DARBEYE YARDIM ETTİLER

  Sabah'ın haberine göre; Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Ali Doğan söz konusu haberin silahlı isyan hareketine kalkışan asker şahısların eylemlerinin desteklenmesi anlamına geldiği, bu kişilerle ilgili toplumda mağduriyet görüntüsü oluşturulmaya çalışılmasında malzeme olarak kullanıldığı iddiasıyla Sözcü Gazetesi internet sitesi yetkilileri ve bu gerçeğe aykırı haberi sosyal medyada paylaşan, böylece silahlı isyan hareketinin devamını kolaylaştıran kişiler hakkında re'sen dosya oluşturdu.

  Sözcü nün boğaz kesme haberine soruşturma #2
  (Kafası kesildi denilen askerin kafası kesildiği yok, arabaya konulurken..)

   

  SAVCIYA İFADE VERECEKLER

  Soruşturmanın Türk Ceza Kanunu'nun; 'Türkiye Cumhuriyeti'ne silahlı isyana yardımda bulunarak suçun icrasını kolaylaştırmak', 'suçu ve suçluyu övmek', 'kanunlara uymamaya tahrik' ve 'basın yoluyla bu suçları işlemek' maddeleri çerçevesince yürütüleceği öğrenildi. Sözcü Gazetesi internet sitesi yetkilileri ve diğer şüphelilerin hafta içi ifade için savcılığa davet edilecekleri öğrenildi.

  Sözcü nün boğaz kesme haberine soruşturma #3

  Askeri linçten kurtaran kişiyi Geziciler IŞİD'ci ilan etti

  Sözcü nün boğaz kesme haberine soruşturma #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir