Petrol
94.8
1.53%
Euro
18.246
-0.64%
Dolar
18.5763
-0.27%
Altın
1.024
-0.08%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
375.070
-0.75%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Süleyman Soylu: Gara, terör örgütü PKK'nın kalbiydi

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara operasyonunun detaylarını ve bölgenin önemini anlatırken, TSK'nın bu operasyonla PKK'nın kalbini vurduğunu söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 20.02.2021 - 22:38
  • Güncelleme : 21.02.2021 - 00:03
  Süleyman Soylu: Gara, terör örgütü PKK'nın kalbiydi

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Salih Nayman'ın sunduğu A Haber canlı yayınında, ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı ve Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür'ün sorularını yanıtladı.

  Gara Harekatı'nın detaylarını ve Gara'nın önemini anlatan Bakan Soylu, terör örgütünün Kandil ve Sİncar'a geçiş bağlantısı olan eğitim ve lojistik alanlarının uer aldığı bölgenin zorlu bir operasyonla hedef alındığını belirterek, şunları söyledi:

  "PKK'NIN TÜM AKADEMİLERİ GARA'DA"

  "Hakurk, bu gölgeye girebilmeyi hemen temin eder. Buradan aynı zamanda, Kandil ve Sincar'a da direkt geçilebiliyor. Gara neyi ifade ediyor? Kandil koridoru, Suriye koridoru, Sincar koridorunun geçiş alanı Gara'dır. Gara'nın ikinci önemli özelliği ise, PKK'nın tüm eğitim merkezli buradadır. Gara, savunulması çok kolay bir alandır, tepeleri olan bir alandır."

  Süleyman Soylu: Gara, terör örgütü PKK'nın kalbiydi-Video

  Süleyman Soylu: Gara, terör örgütü PKK nın kalbiydi #1

  "SON 4 YILDA TERÖRİST SAYISI YÜZDE 88 DÜŞTÜ"

  "Türkiye'deki terörist sayısı 300'ün altına indi. Türkiye'de girilmedik alan bırakmadık. Başlarını çıkartamıyorlar. Son 4 yılda terörist sayısı yüzde 88 azaldı. İçeride basmadık yer bırakmadık. Sadece teröristle değil, terörün finansmanıyla da uğraştık. Tamamiyle terörü finanse eden, lojistik destek sağlayan anlayışa da darbe vurduk."

  "TSK, GARA'DA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KALBİNİ HEDEF ALDI"

  "Gara'nın altında bir Lelikan suyu var. Bu suyun ötesi düzlüktür. Orada terörist olmaz. Bizim temel amacımız orada terör örgütünün yaşam alanlarını, lojistik alanlarını, eğitim alanlarını kaldırmak. Gara'da bunu yaptığınız andan itibaren kalbe girmişsiniz demektir. TSK'nın yaptığı operasyon tam olarak budur."


  Görüş Bildir