Euro
9.0228
0.53%
Dolar
7.4103
0.58%
Altın
441.91
-0.28%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
238.980
-1.04%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Süleyman Soylu taciz iddialarına cevap verdi

  Süleyman Soylu taciz iddialarına cevap verdi

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Sakarya Caddesi'nde polisin bir göstericiyi gözaltına alırken taciz ettiği iddialarını, "Taciz varsa üzerine ilk biz gideriz" diyerek yalanladı.
  • Haber Merkezi
  • 20.02.2019 - 16:27

  Geçtiğimiz günlerde TAYAD (Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği), Ankara Sakarya Caddesi'nde eylem düzenledi. Eyleme katılanlar arasında, başörtülü bir üniversite öğrencisi de vardı.

  TACİZ EDİLDİ İDDİALARI

  Eylemciler, polis tarafından gözaltına alınmak isterken direnince, kolluk kuvvetleri güç kullanmak zorunda kaldı. O anlarda gözaltına alınanlardan başörtülü üniversite öğrencisinin, polis tarafından taciz edildiği iddiaları da sosyal medyada paylaşıma sokuldu.

  Sakarya Caddesi'ndeki gözaltının görüntüleri VİDEO

  Süleyman Soylu taciz iddialarına cevap verdi #1

  BAKAN SOYLU YALANLADI

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından olay anının videosunu paylaşıp şunları yazdı: "Yasa dışı eylem yapıp direnirseniz, uyarılardan sonra “kargatulumba” gözaltına alınırsınız.  Eğer taciz varsa üzerine ilk biz gideriz.  Hayatı kendi gibi düşünmeyenleri tacizle geçenlerin, 'Babası FETÖ'den ihraç, kardeşi DHKP-C'li proje kadın' üzerinden polisi ezmesine müsaade etmeyiz"

  Sakarya Caddesi'ndeki gözaltının görüntüleri haberi
  Süleyman Soylu taciz iddialarına cevap verdi #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir