Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
562.898
-0.58%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C
  Suriyeliler Türkiye'ye giriş yapmak için sınırda bekliyor

  Suriyeliler Türkiye'ye giriş yapmak için sınırda bekliyor

  Suriye’deki iç savaştan kaçan yaklaşık bin kişilik kalabalık, Akçakale’nin Zenginova Mahallesi'nde bekleyişini sürdürüyor.
  • 12.06.2015 - 15:06

  Suriyeliler Türkiye ye giriş yapmak için sınırda bekliyor #1

  Suriye'nin Haseki kentine bağlı Sülük Kasabası ve çevresindeki köylerde yaşayan yaklaşık bin kişi, çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye geçiş yapmak için dün sabah saatlerinde sınır hattına geldi.

  Suriyeliler Türkiye ye giriş yapmak için sınırda bekliyor #2

  BİR HAFTADA 13 BİN SURİYELİ GELDİ

  Akçakale'nin Zenginova Mahallesi’ndeki sınır hattında duran ve Türkiye'ye alınmayan Suriyeliler, geçişlerine izin verilmesini bekliyor. Geçen çarşamba günü kente gelen ve Suriye sınırında inceleme yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bir hafta içerisinde 13 bin Suriyeli'nin Türkiye’ye alındığını ve bundan sonra çok büyük trajedi yaşanmadıkça sığınmacı kabulü yapılmayacağını söylemişti. Kurtulmuş'un bu açıklamasından bir gün sonra sınıra gelenlerin geçişine izin verilmedi.

  Suriyeliler Türkiye'ye giriş yapmak için sınırda bekliyor İZLE

  Suriyeliler Türkiye ye giriş yapmak için sınırda bekliyor #3

  "GERİ DÖNÜN" ANONSU

  Ancak, Suriyeliler buna rağmen dünden bu yana sınırda bekleyişlerini sürdürüyor. Bu arada sık sık bölgede önlem alan askerler, zırhlı araçlardan megafonlarla sınırdaki Suriyelilere Arapça, geri dönmeleri yönünde anons yapıyor. Buna karşın sınırda bekleyişini sürdüren kalabalık ise 34 derece sıcaktan korunmak için eşyalarıyla gölgelik yapıyor.

  Suriyeliler Türkiye ye giriş yapmak için sınırda bekliyor #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir