Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
563.162
-1.71%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C
  Suudi Arabistan bu yıl ülke dışından hacı kabul etmeyecek

  Suudi Arabistan bu yıl ülke dışından hacı kabul etmeyecek

  Suudi Arabistan, koronavirüs nedeniyle bu yıl hac ibadetini sadece ülkede yaşayanlarla sınırlı tutacağını yurt dışından hacı kabul etmeyeceğini duyurdu.
  • AA & Ensonhaber
  • 22.06.2020 - 21:42

  Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, müslümanlar için çok önemli olan hac ibadetini de vurdu.

  ARABİSTAN DIŞINDAKİ MÜSLÜMANLARIN HAC İSTEĞİ SENEYE KALDI

  Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 180'den fazla ülkeye yayılan koronavirüs vaka sayısının 7 milyonu aştığı ve yarım milyona yakın insanın bu salgından yaşamını yitirdiğine dikkat çekildi.

  Dünya genelinde insanları salgına karşı koruyacak bir aşı veya etkili bir ilacın henüz bulunmadığı belirtilen açıklamada, sosyal mesafeyi koruma imkanlarının zor olduğu ortamlarda salgının hızla yayıldığı kaydedildi.

  AMAÇ, KUTSAL TOPRAKLARIN MİSAFİRLERİNİ KORUMAK OLARAK AÇIKLANDI

  Açıklamada, kutsal toprakların misafirlerini korumak amacıyla daha önce umre ziyaretlerinin askıya alındığı ve bunun da tüm İslam ülkelerince memnuniyetle karşılandığı aktarıldı.

  Suudi Arabistan bu yıl ülke dışından hacı kabul etmeyecek #1

  Bakanlık açıklamasında, Müslümanların sağlığını korumak amacıyla bu yıl yurt dışından hacı adaylarının kabul edilmeyeceği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

  SUUDİ ARABİSTAN'DA VAKA SAYISI 157 BİNLERİ BULDU

  "Koronavirüs salgınının yayılmaya devam etmesi, kalabalık ortamlar ve uluslararası ulaşımın daha da riskli olması, küresel vaka sayılarının ciddi şekilde artması nedeniyle Hac ve Umre Bakanlığı, bu yıl hac ibadetini ülkede ikamet edenlerle sınırlı tutacaktır."

  Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, bugüne kadar ülkede koronavirüs nedeniyle 1267 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam vaka sayısının ise 157 bin 612'ye ulaştığını açıklamıştı.

  Suudi Arabistan bu yıl ülke dışından hacı kabul etmeyecek #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir