Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
568.525
7.96%
16ºC
İstanbul
Yağmur 16 C

  Taner Yıldız'dan Diyarbakır'daki elektrik krizi yorumu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Diyarbakır'daki elektrik kriziyle ilgili açıklama yaptı.
  • 23.01.2015 - 10:58
  Taner Yıldız'dan Diyarbakır'daki elektrik krizi yorumu

  Taner Yıldız dan Diyarbakır daki elektrik krizi yorumu #1

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, düzenlediği basın toplantısında Dİyarbakır'da DEDAŞ ile DİSKİ arasında çıkan elektirk krizi hakkında konuştu. Yıldız konuyu Bakanlar Kurulu'na taşıyacağını söyledi.

  BAKANLAR KURULU'NDA GÜNDEME GETİRECEĞİM

  İşte Taner Yıldız'ın açıklamaları:

  "Her birimizin devlete karşı sorumlulukları var. Diyarbakır Belediye Başkanı'nı daha sorumlu davranmaya davet ediyorum. Olay nedir; Bu şirketler özelleştirildi. Artı bir para istenmiyor. Kullanılan elektiriğin parası isteniyor. Bunu o yöreye has bir uygulama olarak göstermek doğru değil. Şirket şunu söylüyor; 'Lütfen bunları ödeyin. Eğer ödeme kabiliyetiniz yoksa taksit yapalım.' 'Biz hiç bir şekilde ödeme planı veremiyoruz' deniyor. Batman Belediyesi ödeme planı verdi. Batman Belediyesi'yle Diyarbakır Belediyesi arasında siyasi kimlik farkı var mı? Bu konuyu Pazartesi günü Bakanlar Kurulu'nda gündeme getireceğim.

  Taner Yıldız'dan Diyarbakır'daki elektrik krizi yorumu İZLE

  ÖDENLE ÖDEMEYEN AYNI HAKLARA SAHİP OLAMAZ

  Orada toplam 251 milyon TL'lik bir alacağı var. Kanun çerçevesinde gereğini yapma durumundalar. DEDAŞ'ın içme suyu tesislerinin elektiriği mahkeme kararıyla açıldı. Yargı mensuplarıyla da bunları paylaşmamız lazım. Oradaki kamu görevi yapan kişilker görevlerini yapamayacaklar mı bunları sormamız gerekiyor. Ödeyenlerle ödemeyenlerin aynı haklara sahip olamayacağını biliyoruz."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir