Euro
13.9606
-0.35%
Dolar
12.367
-0.02%
Altın
713.06
0%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
723.633
2.81%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Tanık polis: Müdürümün elini Palalı kesti

  Taksim'de gösteri yapan gruptakilere palayla saldıran sanığın yargılandığı davada tanık polis memuru Ahmet Yeşilkaya "Müdürümün elini Palalı Sabri Çelebi kesti" dedi.
  • 16.09.2014 - 13:31
  Tanık polis: Müdürümün elini Palalı kesti

  Tanık polis: Müdürümün elini Palalı kesti #1

  Gezi Parkı olayları sırasında Beyoğlu'nda eylemcilere pala ile saldırdığı gerekçesiyle yargılanan Sabri Çelebi’nin davasında bir polis memuru tanık olarak ifade verdi. Tanık polis, “Saldırıyı engellemeye çalıştık. O sırada müdürüm Kayhan Şahan’ın eli kesildi. Müdürümün eli Palalının saldırısıyla kesildi” dedi.

  SANIKLARIN 27 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

  Gezi Parkı olayları sırasında Beyoğlu Talimhane’de eylemcilere pala ve sopa ile saldıran, olayı engellemeye çalışan müşteki polis memurlarına da direndikleri iddia edilen, aralarında Sabri Çelebi’nin de bulunduğu 4 kişi hakkında “kasten yaralama ve görevi yaptırmamak için direnme” suçlarından 27 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın görülmesine devam edildi.

  "ELİNDE PALA OLAN 3 KİŞİ GÖRDÜK"

  İstanbul 53. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar Sabri Çelebi, Şeyhmus Kırmızı ve taraf avukatları hazır bulundu. Mahkemede tanık olarak dinlenen polis memuru Ahmet Yeşilkaya, olay günü Taksim’de görevli olduğunu belirterek, “Olaylara müdahale ettiğim sırada yanımda müdürüm Kayhan Şahan ile birlikte Ramazan Ezen vardı. Ellerinde pala ve sopa olan 3 kişi gördük. Bu kişiler ellerindeki pala ve sopalarla insanlara saldırıyorlardı. Engellemeye çalıştık” dedi.

  "ÇELEBİ MÜDÜRÜMÜN ELİNİ KESTİ"

  Savcı Gürsel Akpınar’ın "Müdürünün elini kim kesti” sorusuna polis memuru Yeşilkaya, “Palalı Sabri Çelebi kesti” diye cevap verdi. Mahkeme sanık tarafının tanıklarının dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir