Petrol
94.29
-0.85%
Euro
18.2528
-0.01%
Dolar
17.9538
-0.02%
Altın
1.029
0.14%
Borsa
2857
0.00%
Bitcoin
435.264
-2.75%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Tarsuslu şoförler Özgecan cinayetini kınadı

  Mersin'in Tarsus ilçesindeki şoförler, Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesini kınayarak, "Bir kişi için bütün camiamızı linç etmeyin" dedi.
  • 15.02.2015 - 17:19
  Tarsuslu şoförler Özgecan cinayetini kınadı

  tarsus

  Mersin'de minibüs şoförü tarafından bıçaklanarak öldürülen sonra da cesedi yakılan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan Türkiye gündemine oturdu. Cinayete gelen tepkiler dinmedi.

  TARSUSLU ŞOFÖRLER CİNAYETİ KINADI

  Tarsus Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar İşletme Kooperatifi'nin (TOK) Başkanı Nafiz Kızılyaka, Özgecan Aslan’ın vahşi bir şekilde öldürülmesini lanetle kınadıklarını söyledi.

  "ŞOFÖR OLARAK BU OLAY BİZE ACI VERİYOR"

  Kızılkaya, "Bu olayın mesai dışında gelişmesi bizleri çok daha farklı düşündürüyor. Şoför olarak çalışan, üyemiz dahi olmayan birinin, bir arkadaşımızın işi icabı arabasını 2-3 günlüğüne verdiği bir kişi tarafından böyle bir olayın yaşanması bize çok büyük acı veriyor" dedi.

  Tarsuslu şoförler Özgecan cinayetini kınadı #2

  "BİR KİŞİ UĞRUNA BİZİ LİNÇ ETMEYİN"

  Ailenin acısını paylaştıklarını dile getiren Kızılkaya, "Elbette ki toplumun şu anda haklı tepkilerini saygıyla karşılıyoruz. Metanetle de karşılayacağız. Kamuoyundan şunu rica ediyoruz, bütün camiamızı bir kişi uğruna yakmasınlar. Bu insanların da sağduyulu çalıştıklarına inansınlar. Evlerine ekmek götürmekten başka da bir meselesi olmayan bu insanlara linç kampanyası yapılmasın" diye konuştu. 

  Kızılkaya, benzer olayın meydana gelmemesi için TOK otobüsleri olarak gerekli önlemlerin alınacağını sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir