Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
271.450
-4.13%
-0ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu -0 C

  TBMM Başkanı Şentop'tan, Kılıçdaroğlu'nun "sözde cumhurbaşkanı" sözlerine yanıt

  Mustafa Şentop, Kılıçdaroğlu'nun kullandığı "sözde cumhurbaşkanı" sözlerine tepki göstererek "İfadenin zararı Cumhurbaşkanına değil, sözün sahibinedir." dedi.
  • AA
  • 10.01.2021 - 21:23
  TBMM Başkanı Şentop'tan, Kılıçdaroğlu'nun 'sözde cumhurbaşkanı' sözlerine yanıt

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik kullandığı "sözde cumhurbaşkanı" ifadesine tepki gösterdi.

  "MİLLİ İRADEYE SAYGI GÖSTERMEK HERKESİN VAZİFESİDİR"

  Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Şentop, "Sözde cumhurbaşkanı ifadesinin zararı, Anayasaya göre ve millet iradesiyle seçilen bir Cumhurbaşkanına değil, sözün sahibinedir. Anayasal kurumlara, meşruiyete, milli iradeye saygı göstermek, herkesin vazifesidir." açıklamasını yaptı.

  Şentop, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  "Anayasada yer alan devletin temel kurumlarını bizatihi hedef alan, itibarsızlaştıracak ifadeler, sadece bu kurumlara değil, siyasete, demokrasiye, millet iradesine ve nihayet devletin kendisine hasar verir. 'Sözde cumhurbaşkanı' ifadesinin zararı, Anayasaya göre ve millet iradesiyle seçilen bir Cumhurbaşkanına değil, sözün sahibinedir. Anayasal kurumlara, meşruiyete, milli iradeye saygı göstermek herkesin vazifesidir."

  TBMM Başkanı Şentop tan, Kılıçdaroğlu nun 'sözde cumhurbaşkanı' sözlerine yanıt #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir