Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
701.421
0.89%
16ºC
İstanbul
Bulutlu 16 C

  TBMM Genel Kurul salonu yenilendi

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurul salonunda, yeni yasama yılı öncesi bakım ve onarım yapıldı.
  • DHA
  • 21.09.2020 - 13:58
  TBMM Genel Kurul salonu yenilendi

  TBMM'de 27'nci dönem 4'üncü yasama yılı 1 Ekim'de başlayacak.

  Yeni yasama yılı öncesi kapsamlı bir bakımdan geçen vekil koltuklarına, 'akustik boya' ile bakım yapıldı.

  ASANSÖRLÜ KÜRSÜ YAPILDI

  Meclis kürsüsü de ilk kez değişime uğradı. Kürsünün yeri kaydırılırken, boyu da milletvekillerine göre ayarlanacak şekilde asansörlü yapıldı.

  TBMM Genel Kurul salonu yenilendi

  KOLTUKLAR ONARILDI

  TBMM Halkla İlişkiler Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, milletvekili ve basın locasındaki koltukların tamamı sökülerek onarıma gönderildi. Koltuk derilerinde meydana gelen yıpranma, çatlama ve yırtılmalar için macun çekildi, zımparalama işlemi sonrası orijinal rengine boyanarak onarım tamamlandı. Ayrıca bozuk olan 200 adet koltuk amortisörü de yenilendi.

  TBMM Genel Kurul salonu yenilendi

  Genel Kurul'da, tavan ve duvarların akustik boyalarının yapılması için; askeri, resmi erkan ve Cumhurbaşkanlığı locası, seyirci, basın ve kordiplomatik localarının tamamına iskele kuruldu. Söz konusu alanlardaki duvar ve tavanların tamamına, 1998 yılında yapılan tadilat esnasında kullanılan orijinal akustik özellikli sıva malzemesi yeniden uygulandı.

  TBMM Genel Kurul salonu yenilendi

  YÜZEYLER ELDEN GEÇİRİLDİ

  Böylece salon akustiği bozulmadan yıllar içerisinde yıpranan ve kirlenen yüzeyler elden geçirildi. Reji arkasında depo olarak kullanılan alan değerlendirilerek sistem odası olarak düzenlendi. Öte yandan elektrik ve mekanik sistemler de yenilenecek.

  TBMM Genel Kurul salonu yenilendi

  Genel Kurul'un altında bulunan elektrik panolarının tamamı ise yenilendi. Bu kapsamda; 2'nci aşamada yenilenecek olan elektronik sistemler ile eklenecek yeni teknolojilere ilişkin kablolama çalışmaları için gerekli altyapı çalışmaları 1 Ekim 2020 tarihine kadar tamamlanacak.

  TBMM Genel Kurul salonu yenilendi

  Meclis sıralarına zarar veren CHP'li vekil

  vekil

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir