Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
312.890
-0.40%
20ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 20 C

  Tel Abyadlılar yeni kimliklerine kavuştu

  Resulayn’dan sonra Tel Abyad’da kurulan nüfus müdürlüğünde, her gün yüzlerce kişinin yeni kimlik kartları düzenlenip anında teslim ediliyor.
  • İHA
  • 29.05.2020 - 16:15
  • Güncelleme : 29.05.2020 - 16:15
  Tel Abyadlılar yeni kimliklerine kavuştu

  Barış Pınarı Harekatı bölgesinde hayatın normale dönmesi çalışmaları kapsamında Türkiye, bölgenin huzur ve güvenin sağlamanın yanında halkın temel ihtiyaçlarını ve sorunlarını çözmeye devam ediyor...

  Daha önce yol su ve elektirik derken, Türkiye bölgedeki kimlik sorununu da çözüyor.

  Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) tarafından hizmet binası onarılan ve tefriş edilen Tel Abyad Nüfus Müdürlüğü'ne yeni kimlik kartlarını almak için başvuranlar, kayıtlarının tamamlanmasının ardından birkaç dakika içinde yeni kimliklerine kavuşuyor.

  Tel Abyad Mahalli Meclisi Tanıtım Kartı adıyla hazırlanan kimlik kartları, Türkiye’den temin edilen yerli yazılımlar kullanılarak, fotoğraf ve biyometrik verilerle kayıt altına alınıyor.

  "TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

  Suriyeli personelin çalıştığı Tel Abyad Nüfus Müdürlüğü sorumlusu Gazi El Hasan, “Nüfus Müdürlüğümüzün açılışı yapıldı. Suriyeli kardeşlerim müracaat edince, kimlik bilgileri ve bir fotoğrafla düzenlediğimiz kimliklerini en kısa sürede kendilerine teslim ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine ve Şanlıurfa Valiliği'ne bu güzel çalışmaları hayata geçirdikleri için teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

  Tel Abyadlılar yeni kimliklerine kavuştu #1

  Tel Abyadlılar yeni kimliklerine kavuştu #2

  Tel Abyadlılar yeni kimliklerine kavuştu #3

  Tel Abyadlılar yeni kimliklerine kavuştu #4

  Tel Abyad kırsalına elektrik verildi

  Tel Abyadlılar yeni kimliklerine kavuştu #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir