Euro
15.6002
0.32%
Dolar
13.7545
0.49%
Altın
788.45
0.46%
Borsa
2.031
1.34%
Bitcoin
700.419
-0.99%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 11 C

  Temel Karamollaoğlu: Bekçiler acil servislerde görevlendirilsin

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hastanelerde yaşanan şiddet olaylarının önüne geçilmesi için çarşı ve mahalle bekçilerinin bir kısmının acil servislerde görevlendirilmesini önerdi.
  • Haber Merkezi
  • 23.09.2020 - 18:32
  Temel Karamollaoğlu: Bekçiler acil servislerde görevlendirilsin

  Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Eğitim Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen saldırıyla ilgili konuştu.

  BEKÇİLER ACİL SERVİSLERDE GÖREVLENDİRİLSİN ÖNERİSİ

  Şiddet olayının kabul edilemez olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, hastanelerde yaşanan şiddet olaylarının önüne geçilmesi için çarşı ve mahalle bekçilerinin bir kısmının acil servislerde görevlendirilmesini önerdi.

  Temel Karamollaoğlu: Bekçiler acil servislerde görevlendirilsin #1

  "HASTANELERİN ACİL SERVİSLERİ BU TÜR SALDIRILARA KARŞI KOYACAK GÜVENLİĞE SAHİP DEĞİL"

  Karamollaoğlu, iktidarın özellikle koronavirüs sürecinde hastanelerde daha fazla güvenlik mensunu görevlendirmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

  "Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta yakınları sağlık çalışanlarına saldırdı. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Buradan çok açık söylüyorum, geçmişte de bu problemdi. Özellikle de hastanelerin acil servisleri bu tür saldırılara karşı koyacak güvenliğe sahip değil. Korona sürecinde iktidarın hastanelerin özellikle yoğunluğu fazla olan hastanelerin acil servislerine daha fazla güvenlik mensubu ile korumaları icap eder. Bir kişi orada meydana gelecek hadiseyi önleme şansına sahip değildir. Yüz binlerce adam alıyorsunuz aklımıza gelmeyen yerlere. Bir sürü bekçi alımı yapıldı, ne olur bir kısmını bunların acil servislere koyun. Bu kadar mı acizsiniz?"

  Temel Karamollaoğlu: Bekçiler acil servislerde görevlendirilsin #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir