Dolar
6.7653
0.1851%
Euro
7.6312
-0.3486%
Altın
1685.17
-1.694%
Borsa
110021.83
0.4426%
G. Altın
366.799
-1.4336%
Bitcoin
65788.56
-0.186%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Terör örgütü yöneticileri mağarada lüks içinde yaşıyor

  Yüksekova'da bulunan ve bölücü terör örgütünün sözde lider kadrosu tarafından kullanıldığı tahmin edilen mağarada LCD TV gibi eşyalar var.
  • AA
  • 17.10.2015 - 17:00

  Terör örgütü yöneticileri mağarada lüks içinde yaşıyor

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yürüttüğü operasyonlarda, bölücü terör örgütü tarafından kullanıldığı belirlenen dört mağarada bulunan eşyalar şaşırttı. Güvenlik güçleri, sözde lider kadrosunun kullandığı tahmin edilen 6 odalı bir mağarada, uydu kanallı büyük ekran LCD televizyon, espresso makinesi, mikrodalga fırın, komple ocak ve mikser gibi lüks eşyalar buldu.

  TERÖRLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

  Şu ana kadar güvenlik kuvvetlerince başlatılan en kapsamlı operasyon nedeniyle Yüksekova halkının tamamen evlerine çekildiği ve KCK'nın defalarca yaptığı baskı ve ısrarlara rağmen sokaklara çıkmayı reddediyor. KCK üyesi silahsız ve sivil görünümlü 200-300 kişilik bir grubun, güvenlik güçlerinin operasyonlarını engelleme çabalarına rağmen terörle mücadele hız kesmeden ve büyük bir kararlılıkla devam ediyor.

  6 ODALI, HALIFLEKS DÖŞELİ

  Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, bu mağaralardan biri, içi son derece özenli döşenmiş olmasıyla dikkati çekti. Mağaradaki 6 odanın tamamının zemininin halıfleksle kaplı olduğu, salon olarak kullanılan alanda uydu kanallı büyük ekran LCD televizyon, diğer odalarda da orta boy LCD televizyon bulunduğu görüldü.

  EKSPRESSO MAKİNESİ BİLE VAR

  Mutfak olarak kullanılan odada ise her türlü lüks ev aletinin yer alması şaşırttı. Bu odada, espresso kahve makinesi, tost makinesi, mikrodalga fırın, komple ocak ve mikser kullanıldığı dikkati çekerken, lider kadronun kullandığı tahmin edilen bu mağaranın "yok yok" denecek şekilde dizayn edildiği görüldü.

  Diğer üç mağarada da oda sistemi bulunduğu ancak bu mağaraların kokudan ve pislikten içeri girilmez durumda olduğu belirtildi. Daha önce de Hakkari Dağlıca'da aynı tipte mağaralar bulunmuş, bazıları mükemmel seviyede dizayn edilen bu mağaraların da lider kadroya ait olduğu belirlenmişti. Diğer teröristlerin kaldığı mağaraların ise yine aynı şekilde, pislik içerisinde olduğu gözlenmişti.

  Görüş Bildir