Euro
15.3464
0.85%
Dolar
13.5641
0.55%
Altın
781.05
0.86%
Borsa
1.981
0%
Bitcoin
710.039
-1.72%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  Torun Center'daki işçiler konuştu

  Torun Center'daki işçiler konuştu

  Mecidiyeköy’de yıkılan Galatasaray’ın Ali Sami Yen Stadı’nın yerine Torunlar İnşaat’ın yaptırdığı kulelerde yaşanan asansör faciasında hayatını kaybeden 10 işçinin mesai arkadaşları isyan etti.
  • 07.09.2014 - 10:18

  İşten atılma korkusu nedeniyle isimlerini vermek istemeyen inşaat çalışanları kazanın meydana geldiği binada asansörlerin sürekli arızalandığını söyledi.

  İKİ HAFTA ÖNCE 20. KATTAN DÜŞTÜ

  Benzer bir kazanın iki hafta önce de meydana geldiğini anlatan işçiler şunları söyledi: “Kazanın meydana geldiği binada 2 tane asansör var. Bunların ikisi de sürekli arızalanan asansörler. Biz bunlarla ilgili daha önceden de şirkete uyarıda bulunduk. Bundan iki hafta önce içerisinde işçi bulunan asansör 20. kattan aşağıya düştü. Ama asansörde hız kesici paraşüt olduğu için durdu. O olayda işçiler yara almadan kurtuldu. Dün de kazanın meydana geldiği asansörden biz indik. Daha sonra diğer arkadaşlar inince asansör düşmüş. Ölümden kıl payı kurtulduk.”

  Torun Center daki işçiler konuştu #1

  Asansör boşluğunda kurtarma çalışması İZLE

  POLİSLER GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

  Öte yandan asansör faciasının meydana geldiği inşaat alanın etrafında çevik kuvvet ekipleri ve TOMA aracı bekletiliyor. Kazanın meydan geldiği andan itibaren gece vardiyasında çalışan işçiler ise iş bırakma eylemi yaptı. İnşaat işçileri güvenlik önlemi alınmadığı taktirde işlerine geri dönmeyeceklerini söylediler.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir