Petrol
114.01
0.18%
Euro
17.4858
-0.38%
Dolar
16.5888
-0.56%
Altın
971.94
-0.43%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
342.577
-1.72%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C

  Trabzon'da aşıya giden sağlıkçıların karla mücadelesi

  Trabzon'da sağlık çalışanları, adreslerinde aşı yapılması gerekenlere karlı yollar aşarak ulaşıyor.
  • AA
  • 19.02.2021 - 14:15
  • Güncelleme : 19.02.2021 - 14:24
  Trabzon'da aşıya giden sağlıkçıların karla mücadelesi

  Türkiye'de koronavirüse karşı başlatılan aşı çalışmaları başarıyla devam ediyor.

  Bu kapsamda belli risk grupları sağlık ekipleri tarafından evlerinde aşılanıyor.

  Özellikle ülkenin doğusunda kırsal kesimlerde kış şartlarında sağlık çalışanları insan üstü bir gayretle çalışmalarını sürdürüyor.

  Trabzon'da aşı çalışması yürüten sağlık ekipleri, olumsuz hava koşullarında dahi kırsalda yaşayanlara zorlu yolculuğun ardından ulaşarak aşı yapıyor.

  Trabzon'da aşıya giden sağlıkçıların karla mücadelesi VİDEO


  UZUN VE YORUCU BİR YOLCULUK

  İl Sağlık Müdürlüğünce doktor, hemşire, anestezi teknikeri ve yardımcı personelden oluşturulan aşı ekibi, Hayrat ilçesine bağlı Balaban Mahallesi'ndeki vatandaşlara, uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra ulaştı.

  Trabzon Sağlık Müdürü Hakan Usta,  kar ve soğukta yolculuklarının büyük bölümünü yürüyerek sürdüren sağlık ekiplerinin, en ücra köylerde vatandaşların evine giderek aşı çalışmalarını gerçekleştirdiğini söyledi.

  Usta, sağlık görevlilerinin Balaban'da karlı yolda yürürken aşılara zarar gelmemesi için büyük özveri gösterdiğini vurguladı.

  Trabzon'un dağlık arazi yapısına sahip olduğunu, bu nedenle kış şartlarında araçlarla ulaşılamayan yerlere ekiplerin yürüyerek ulaştığını belirten Usta, bir vatandaşın bile sağlık hizmetlerinden mahrum kalmasını önlemeyi amaçladıklarını ifade etti.

  Trabzon da aşıya giden sağlıkçıların karla mücadelesi #1

  "HASTALARIMIZIN AYAĞINA GİDİYORUZ"

  Usta, "Bakanlığımızın başlattığı aşı çalışmalarından da sırası gelen tüm vatandaşlarımızın yararlanmasını istiyoruz. Bu nedenle kendi imkanları ile sağlık merkezlerine gelemeyen vatandaşların biz ayağını gidiyoruz." dedi.

  "Amacımız tüm halkımızın aşı çalışmalarına ulaşması. Bunun için ekiplerimiz tüm olumsuz şartlara rağmen vatandaşlarımızın ayağına giderek aşılarını yapıyor." diyen Usta, vatandaşın güler yüzü ve bir teşekkürünün bütün yorgunluklarını aldığını vurguladı.

  Trabzon'da, Sağlık Bakanlığının verilerine göre sabah saatleri itibarıyla ilk doz aşı uygulanan kişi sayısı 74 bini, ikinci doz aşı yapılan sayısı ise 12 bini geçmiş durumda.

  Trabzon da aşıya giden sağlıkçıların karla mücadelesi #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir