Euro
10.1232
-0.37%
Dolar
8.6216
-0.5%
Altın
492.18
0.12%
Borsa
1.386
-0.45%
Bitcoin
365.924
-4.38%
19ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 19 C
  Türk Tabipleri Birliği PKK'yı kınayamadı

  Türk Tabipleri Birliği PKK'yı kınayamadı

  Türk Tabipleri Birliği, Diyarbakır'da öldürülen doktor için yayımladığı yazıda PKK diyemedi.
  • 01.09.2015 - 11:31

  doktor

  Kulp ilçesinden Diyarbakır'a giderken yol kesen PKK'lıları görünce kaçmaya çalışan doktor Abdullah Biroğlu, teröristlerin açtığı ateşte hayatını kaybetti. Diyarbakırlı doktor için Türk Tabipleri Birliği, bir yazı yayımladı.

  Türk Tabipleri Birliği PKK yı kınayamadı #2

  DOKTORU PKK ÖLDÜRDÜ AMA YAZIDA PKK DİYEMEDİLER

  Yazıda PKK dememeye özen gösteren birlik, doktorun "uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini" belirtti.

  İŞTE BİRLİĞİN O AÇIKLAMASI;

  Yaşatmak için var olduğumuz topraklarda öldürülmek istemiyoruz!

  Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde görevli meslektaşımız Dr. Abdullah Biroğul, kendi aracıyla seyir halinde iken uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir.

  Ülkemizi kan golüne çeviren, okul sıralarını doldurması gereken yaştaki çocuklarımıza tabutları reva gören, söylemleri ile mevcut çatışma ve şiddet ortamını tırmandıran herkes Dr. Abdullah Biroğul'un katlinden sorumludur. Sağlık emekçilerini hedef alan, sağlık kurumlarını işlemez hale getiren, halkın sağlık hizmetlerine erişim hakkını engellemeye varan bu şiddet ortamı, ülkemizin tarihine yazılan kapkara bir leke olarak anılacaktır.

  Toplumsal barışın bir an evvel yeniden tesis edilmesi gereğinin yanı sıra; halkımıza sağlık hizmet sunumunun “sağlıklı” bir şekilde sürdürülebilmesi, sağlık hizmetleri ve emekçilerinin can güvenliği ve iyilik halinin korunması için de mevcut çatışma ve şiddet ortamı ivedilikle sonlandırılmalıdır. Defalarca yinelediğimiz çağrının ısrarla arkasındayız: Türkiye Büyük Millet Meclisi görevini yapmalı ve bu çatışma ve şiddet ortamı bir canımızı daha aramızdan almadan sonlandırılmalıdır. Unutulmamalıdır ki barış bir lüks değil, yaşamsal bir ihtiyaçtır.

  Gece gündüz halkımızın sağlığı için emek veren meslektaşımızın hayatına mal olan bu saldırıyı öfkeyle kınıyoruz. Sorumluların yakalanması ve adalete teslim edilmesi için elimizden gelen tüm çabayı ortaya koyacağımızı ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.

  Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi

  Diğer taraftan, Ankara Tabipler Odas da, bir doktorun terör saldırısıyla öldürüldüğü günde, üyelerine ODTÜ'de Suavi konseri organize etmekle meşguldü.. İşte Ankara Tabipler Odası'nın üyelerine attığı konser daveti mesajı:

  "Barış ve kardeşlikte buluşup, tükülerimizi söylemek için bugün 20:30'da ODTÜ'de gerçekleşecek olan Suavi konserine bekliyoruz. Etkinliğimiz ücretsizdir."

  Türk Tabipleri Birliği PKK yı kınayamadı #3

  Türk Tabipleri Birliği PKK yı kınayamadı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir