Euro
15.5199
1.99%
Dolar
13.6545
1.22%
Altın
783.82
1.22%
Borsa
2.005
1.19%
Bitcoin
705.020
-0.65%
9ºC
İstanbul
Bulutlu 9 C
  Türkiye yağışlı havanın etkisine girdi

  Türkiye yağışlı havanın etkisine girdi

  Yapılan son değerlendirmelere göre, bu haftanın yurt genelinde çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
  • İHA
  • 23.03.2021 - 09:19
  • Güncelleme : 23.03.2021 - 09:59

  Türkiye, mart ayının sonuna doğru tekrar karlı ve yağmurlu soğuk havanın etkisi altına girdi.

  KAR VE KARLA KARIŞIK YAĞMUR

  Yağışların; yağmur ve sağanak, Akdeniz ile iç ve doğu bölgelerde yer yer gök gürültülü sağanak, zamanla Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  Yağışların Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli, Doğu Anadolu’nun güneyi, Antalya’nın iç kesimleri ile Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer şiddetli yağış şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

  SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarının ülkemizin iç ve batı kesimlerinde hissedilir derecede (6-15 derece) azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

  Rüzgarın ise yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzeydoğulu, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısında kuvvetli(40-70 km/sa), Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda çok kuvvetli ve fırtına (60-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

  Soğuk ve yağışlı havanın ise hafta sonu itibari ile batıdan doğuya doğru yurdu terk etmesi bekleniyor.

  5 GÜNLÜK HAVA RAPORU

  Meteoroloji'nin 5 günlük haritalı hava durumu tahminine göre, yarından itibaren ülke genelinde soğuk havanın etkili olması beklenirken kar yağışı da pek çok ilde bekleniyor. İstanbul'da da perşembe günü karla karışık yağmur bekleniyor.

  Türkiye yağışlı havanın etkisine girdi #1

  Türkiye yağışlı havanın etkisine girdi #2

  Türkiye yağışlı havanın etkisine girdi #3

  Türkiye yağışlı havanın etkisine girdi #4

  Türkiye yağışlı havanın etkisine girdi #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir