Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
715.686
-8.14%
11ºC
İstanbul
Yağmur 11 C
  Tuzla'da polisleri teşkilatla tehdit eden şahıs: Görüşeceğiz

  Tuzla'da polisleri teşkilatla tehdit eden şahıs: Görüşeceğiz

  Tuzla'da kimliğini vermemesi durumunda zor kullanacağını söyleyen polisi "Sen zor kullan, o zaman görüşürüz" diyen Cihan A., adliyeye sevk edilirken de "Görüşeceğiz" dedi.
  • İHA
  • 24.09.2020 - 13:38

  İstanbul'un Tuzla ilçesinde maske denetimi yapan polis ekipleri, durdurduğu motor kuryesi Cihan A.'dan kimliğini istedi.

  Kimliğini vermeyen Cihan A., zor kullanacağını söyleyen polise "Zor kullan, o zaman görürüz." dedi.

  Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan şüpheli, "Bana ceza kesemezsin." diye bağırdı. Ardından telefonla birini arayan şüpheli, "Teşkilatın numarasını gönderin bana. Eniştemin numarasını gönder" diye bağırdı.

  Kameralar önünde yaşanan olayın ardından gözaltına alınarak ceza kesilen Cihan A., bugün adliyeye sevk edildi.

  Tuzla maske

  "BANA TEŞİKLATIN NUMARASINI GÖNDERİN"

  Daha sonra polisler tarafından gözaltına alınan şahsın, telefonda konuştuğu kişiye, “bana teşkilatın numarasını verin, eniştemin numarasını gönderin” demesi ise dikkat çekti.

  YİNE "GÖRÜŞECEĞİZ" DEDİ

  Tuzla’daki Orhanlı Polis Merkezindeki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayına sevk edildi.

  Cihan A., polis aracına bindirildikten sonra kendisine yöneltilen “teşkilat kim” sorusuna, “İçlerindeki hainleri temizlesinler. Görüşeceğiz” diye yanıt verdi.

  SERBEST BIRAKILDI

  Mahkeme sorgusu tamamlanan Cihan A., “görevi yaptırmamak için direnme” suçundan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  Şüpheli hakkında haftada bir gün ikametine en yakın karakola giderek imza atmak şeklinde adli kontrol hükmü uygulandı.

  Tuzla da polisleri teşkilatla tehdit eden şahıs: Görüşeceğiz #2

  "TEŞKİLAT ARKADAŞLARIM"

  Cihan A. ifadesinde, “Polisleri beni maske takmadığım gerekçesiyle ve direkt ceza kesmek suretiyle durdurdular. Oysa ben motor üzerindeydim. Boyunluğumu takacağımı kendilerine söylemek istedim ancak beni dinlemediler. Polislere direnmedim. Tehdit amaçlı konuşmadım. Teşkilat olarak nitelendirdiğim kişiler arkadaş grubumdur.” diyerek suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

  "ENİŞTEM GEBZE'DE SERVİS ŞOFÖRÜDÜR"

  Şüpheli, “enişteniz kimdir”, “numarasını istediğiniz teşkilattan kastınız nedir”, “bu teşkilat kimlerde oluşuyor” sorularına ise, “Eniştem Ahmet M. Gebze’de servis şoförüdür. Ben o anda kendimi yalnız hissettim. Annem ve babam da köyde olduğu için aile büyüğüm olarak eniştem aklıma geldi ve onun numarasını istedi. Yoksa eniştem polis de dahil olmak üzere kamu kurumları üzerinde otorite sahibi bir şahıs değildir. Ailemde kamu kurumlarında çalışan hiç kimse yoktur. Teşkilattan kastım ise, aile içindeki yakın dostlarımdır. Bu teşkilatın ikisi kardeşim, diğer üç kişi ise mahalle arkadaşlarımdan oluşan beş kişilik bir gruptur. Bu teşkilatın da kamu kurumları üzerine otoritesi yoktur. Sadece arkadaş grubu olarak verdiğim bir isimdir. Yalnız kaldığım için bana yardım edebileceklerini düşündüm.” diye cevap verdi.

  Tuzla'da polisleri tehdit eden şahıs: Görüşeceğiz

  tuzla maske

  Tuzla da polisleri teşkilatla tehdit eden şahıs: Görüşeceğiz #4

  Tuzla da polisleri teşkilatla tehdit eden şahıs: Görüşeceğiz #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir