Euro
10.7975
0.44%
Dolar
9.2415
0.32%
Altın
531.28
0.66%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
593.000
-0.41%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Üç büyükşehir için maske zorunluluğu önerisi

  Koca, Bilim Kurulunun İstanbul, Ankara ve Bursa için maske kullanma zorunluluğu getirilmesi önerisinde bulunduğunu bildirdi.
  • AA
  • 17.06.2020 - 20:09
  Üç büyükşehir için maske zorunluluğu önerisi

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans ile katıldığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

  Normalleşme döneminin en önemli kontrol mekanizmasının 1,5 metreden aşağı olmayan mesafe, maske ve el hijyeni olduğunu söyleyen Koca, hayatın devam ettiğini ama bu hayatın kontrollü olmak zorunda olduğunu söyledi.

  BİLİM KURULU MASKE ZORUNLULUĞU ÖNERDİ

  İl Hıfzıssıha Kurulları'nın bölgesel illerinde salgının seyrine göre her türlü tedbiri alma noktasında yetkili olduklarını söyleyen Bakan Koca, "Bu anlamda maske kullanımıyla ilgili şu an 45 ilde gerekli görüldüğü için bu karar alındı. Benzer şekilde ilave olabilecek illerimiz de olabilir. Bunlardan 3 tanesi için Bilim Kurulu'nun önerisi oldu: İstanbul, Ankara ve Bursa.

  İstanbul'da artış çok ciddi olmamakla birlikte tedbir amaçlı alınmasını Bilim Kurulu önermiş oldu. Özellikle şu dönemde uygulamada maske zorunluluğu olmasına rağmen birçok ilimizde ve kapalı alanda bunun sağlanmadığını görüyoruz.

  Bu noktada sağlanmayan illerimizde veya ortamlarda, topluluklarda, kültürel, sosyal etkinliklerde bu vaka sayılarının arttığını çok net görüyoruz. Vatandaşımızdan ısrarla ricamız, maske, mesafe ve el hijyenine olabildiğince dikkat etmeleri noktasında 83 milyon olarak gayret içinde olmamız gerekir." ifadelerini kullandı.

  Üç büyükşehir için maske zorunluluğu önerisi #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir