Euro
10.7353
-0.11%
Dolar
9.2504
-0.12%
Altın
525.78
-0.12%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
556.700
-1.07%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Ülke genelinde sıcaklıklar düşerken, Karadeniz'e de sel uyarısı yapıldı

  Hava sıcaklığında 12 derece birden düşüş yaşanması beklenen İstanbul için uyarı yapılırken, Karadeniz'de de sel görülebileceği belirtildi.
  • DHA
  • 21.09.2021 - 10:52
  • Güncelleme : 21.09.2021 - 12:34
  Ülke genelinde sıcaklıklar düşerken, Karadeniz'e de sel uyarısı yapıldı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sonhabahara girişte vatandaşları hava değişikliklerine ve felaketlere karşı uyardı.

  İstanbul'da soğuk cephe geçişiyle birlikte sıcaklıkların 10-12 derece arasında düşeceğini duyuran Meteoroloji, bazı ilçelerde yağmur beklendiğini söyledi.

  KARADENİZ'E SEL UYARISI

  Uzmanlar ise ani hava değişikliği nedeniyle vatandaşların hava durumuna göre giyinmesinde fayda olacağını belirtirken, Karadeniz bölgesinde bulunan Trabzon, Rize, Sinop ve Samsun gibi illerde yaşayan vatandaşların da meydana gelebilecek sel nedeniyle dikkatli olması gerektiğini hatırlattı.

  Ülke genelinde sıcaklıklar düşerken, Karadeniz e de sel uyarısı yapıldı #1

  "SALI GÜNÜNDEN İTİBAREN MARMARA BÖLGESİ'NDE HAVALAR SERİNLEMEYE BAŞLAYACAK"

  Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Güven Özdemir, İstanbul'da hava sıcaklıklarının bugün yüksek seyrettiğini ifade ederek, "Şu anda Marmara ve Karadeniz Bölgesi'ne kadar uzanan bir alçak basınç sistemi var. Rüzgarlar güney yönünden geldiği için hava sıcaklıkları fazla. Nem de fazla olduğu için hissedilen sıcaklıklar 30 derece civarında görünüyor. Akşam saatlerinden itibaren rüzgar kuzey üzerinden gelecek. Havalar soğumaya başlayacak. Salı gününden itibaren Marmara Bölgesi'nde havalar serinlemeye başlayacak. Hava sıcaklığı, mevsim normallerinin altına düşecek. Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgesi'nin kuzey kesimlerinde de hava soğuyacak. Ancak Akdeniz ve Ege Bölgesi'nde yağış beklemiyoruz." şeklinde konuştu.

  Ülke genelinde sıcaklıklar düşerken, Karadeniz e de sel uyarısı yapıldı #2

  "ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE GÜNLERİ KARADENİZ BÖLGESİ'NDE SEL OLABİLİR"

  Sıcaklıkların düşmesiyle kronik rahatsızlığı ve bağışıklık sistemi düşük olan kişilerin dikkat etmesi gerektiği uyarısını yapan Dr. Özdemir, "Sıcaklar Türkiye genelinde daha çok Marmara ve Karadeniz Bölgesi'nde düşecek. Salı günü hava serinliyor. Çarşamba gününden itibaren ise hava soğumaya başlayacak. Perşembe günü de İstanbul için hava sıcaklığı 10 derece kadar düşecek. Hava durumunu takip ederek dışarı çıkmak gerekiyor. Çarşamba ve perşembe günleri Trabzon, Rize, Sinop ve Samsun gibi illerde yaşayan vatandaşların dikkatli olması lazım. Sel uyarısı olabilir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine ve uyarılarına dikkat etmek lazım. Kışa giriyoruz. Cumartesi gününden itibaren hava mevsim normallerine geri dönecek. Ancak salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri dikkat edelim. Hava sıcaklıklarında 10 ile 12 derece arasında bir azalma bekliyoruz." diye konuştu.

  Ülke genelinde sıcaklıklar düşerken, Karadeniz e de sel uyarısı yapıldı #3

  Ülke genelinde sıcaklıklar düşerken, Karadeniz e de sel uyarısı yapıldı #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir