Van'da yapılan sulama kanalıyla 150 hektarlık alan suya kavuşturuldu
AA

Van Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, kentte tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik destekler devam ediyor.

Bu kapsamda, Üçgen Mahallesi'nde bir süre önce çalışmalarına başlanan 3,5 kilometre uzunluğundaki sulama kanalı tamamlanarak çiftçilerin hizmetine sunuldu.

150 hektarlık tarım arazisi suyla buluştu

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının (DAP) desteğiyle tamamlanan sulama kanalı sayesinde 150 hektarlık tarım arazisi suyla buluştu.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yusuf Altun ve beraberindekiler, çalışmanın tamamlandığı bölgede inceleme yaptı, görevlilerden bilgi aldı.

Mahallenin tarımsal gelişiminde kanalın önem taşıdığını belirten Üçgen Mahallesi Muhtarı Fuat Dalgın, emeği geçenlere teşekkür etti.

"Allah devletimize zeval vermesin"

Daha önce yapılan kanalların atıl durumda olduğunu dile getiren Dalgın şu ifadeleri kullandı:

Suyumuz araziye ulaşmadan yok oluyordu. Bu yüzden arazilerimizde sağlıklı sulama yapamıyorduk. Büyükşehir Belediyesine durumumuzu bildiren dilekçeyle başvuruda bulunduk. Mahallemizin kanal işini programa aldılar ve kanalımızı kısa sürede tamamlayarak teslim ettiler. Emeği geçen başta Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı ve Genel Sekreter Mehmet Fatih Çelikel olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah devletimize zeval vermesin.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)