Petrol
110.38
-1.05%
Euro
16.21
0.59%
Dolar
15.56
0.50%
Altın
921.68
0.00%
Borsa
2419
-0.02%
Bitcoin
473.729
-0.97%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C
  Yalova’da Türk Bayraklı işkence iddiasına soruşturma

  Yalova’da Türk Bayraklı işkence iddiasına soruşturma

  Diyarbakırlı R.E, alnına rujla T.C. yazıldığını, Türk bayraklı fotoğrafının çekildiğini iddia etti. R.E'nin polis ifadesi ise farklı çıktı.
  • 12.03.2016 - 16:54

  Yalova’da Meslek Yüksekokulu öğrencisi Diyarbakırlı R.E.’nin Çınarcık’taki evine gelen aynı okul öğrencisi 6 kız tarafından dövülüp, elinde Türk Bayrağı ve alnına rujla T.C. yazılı fotoğrafının çekilerek sosyal medyada yayınlandı.

  VALİLİK KIZLARIN ERKEK KAVGASI DEDİ

  Yalova Valisi Selim Cebiroğlu bunun üzerine açıklama yaptı. Vali Cebiroğlu, R.E.'nin polis ifadesinde "konu sevgili yüzünden yaşandı" dediğini, polislerin de eve gidince genç kızın yüzünde ruj ile yazılmış her hangi bir yazı görmediğini söyledi.

  PROVOKASYON İDDİASIYLA SORUŞTURMA

  Vali ayrıca bu konuda medyada haber ve fotoğrafların yayınlanması ardından T.C.'li ve Türk bayraklı görüntülerin provokasyon amacı ile montaj olup olmadığını araştırmak için soruşturma başlatıldığını duyurdu.

  Yalova’da Türk Bayraklı işkence iddiasına soruşturma #1

  "TÜM AYRINTILARI POLİSE ANLATTIM"

  DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Meslek Yüksek Okulu öğrencisi R.E. ise kendisinin sadece Diyarbakırlı olduğu için dövüldüğünü, olayın 'erkek arkadaş' yüzünden çıktığı iddialarının gerçek olmadığını söyledi.

  Kendisine bunu yapanların eski ev arkadaşları olduğunu söyleyen R.E., yatağının başucunda duran Türk Bayrağı'nı eline verip rujla alnına T.C. yazdıktan sonra çektikleri fotoğrafını cep telefonuyla diğer arkadaşlarına gönderdiklerini anlattı.

  Bu olaydan sonra psikolojisinin bozulduğunu ve rapor alıp Çınarcık’tan ayrıldığını söyledi. R.E. iddia edildiğinin aksine tüm ayrıntıları polise anlattığını ekledi. R.E. bu konuda hiç bir açıklama yapmak istemediğini ekledi.

  Yalova’da Türk Bayraklı işkence iddiasına soruşturma #2

  VALİLİK'TEN GELEN AÇIKLAMANIN TAMAMI

  Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Çınarcık’taki olayın polise kayıtlarına göre, 29 Şubat günü saat 16.00’da meydana geldiğini söyledi.

  Vali Cebiroğlu, Diyarbakır doğumlu R.E.’nin, H.O. isimli kız arkadaşı ile aynı evi paylaştıklarını belirterek, kendisine ulaşan bilgileri şöyle anlattı:

  "Olay günü her ikisi de evde olmadığı sırada aralarında R.E.’nin eski ev arkadaşlarından Y.Ç., C.B. ve G.K.’nin de aralarında bulunduğu 6 kız R.E. ve arkadaşının evine habersizce giriyor. R.E. eve döndüğünde bu kişileri karşısında görmüş. Bu sırada, ’Sen benim sevgilimi çağırmışsın’ diyerek bağıran G.K.’nin saldırısına uğramış. Kavgaya daha sonra karışan diğer kızlar 3 saat boyunca R.E.’yi dövmüşler. Reçel döktükleri saçını sakız ile çekip daha sonra kesmişler. Bu sırada yüzüne de ruj ile ’T.C.’ yazmışlar. Ardından cep telefonunu yere vurup kırmışlar. Yalnız polisler eve gidince genç kızın yüzünde ruj ile yazılmış her hangi bir yazı görmemişler. R.E., polis ve savcılıkta verdiği ifadesinde de olayı bu şekilde anlatmış. Konunun sevgili yüzünden yaşandığını söylemiş. Daha sonra sanıklar gözaltına alındı. Bunlar ifadelerinde R.E. yi, G.K. ile birlikte erkek sevgilisini eve çağırdığı için dövdüğünü söylemişler. Çıkardıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar."

  Yalova’da Türk Bayraklı işkence iddiasına soruşturma #3

  İKİNCİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Vali Cebiroğlu, bu konuda medyada haber ve fotoğrafların yayınlanması ardından savcı ile konuştuğunu yeniden soruşturma başlatıldığını anlatırken, "Olayın bu boyutunu da inceliyoruz. Görüntülerin provokasyon amacı ile montaj olup olmadığını araştırıyoruz" dedi.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir