Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde ‘100. Yıl Cumhuriyet Kadınları Koşusu’
AA

Cumhuriyet Bayramı, bu yıl Cumhuriyet'in 100'üncü yılı olması nedeni ile anlamlı etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Bunlardan biri olarak da kadınlar, Cumhuriyet'in 100’üncü yıl coşkusunu Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde koşarak kutlayacak.

Cumhuriyet'in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Ekim Pazar günü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde "100. Yıl Cumhuriyet Kadınları Koşusu" gerçekleştirilecek.

Etkinlik, yalnızca kadınların katılımına açık

Sadece kadınların katılabileceği bu etkinlikte, "Cumhuriyet Kadınlarla, Kadınlar Cumhuriyetle Güçlü" mesajı verilecek.

Organizasyonun ilerleyen yıllarda geleneksel hale getirilmesi ve İstanbul’a yeni bir uluslararası spor organizasyonu kazandırılması planlanıyor.

Köprüdeki ilk yaya organizasyonu

"100. Yıl Cumhuriyet Kadınları Koşusu" Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde düzenlenecek ilk yaya organizasyonu olma özelliğini taşıyor.

"Kadınlarının geleceğe yürüyüşü"

Koşu, Cumhuriyet kadınlarının geleceğe yürüyüşünü de sembolize edecek. Etkinliğe katılmak isteyenler www.cumhuriyetkadinlarikosusu.com internet adresi üzerinden kayıt olabilecekler.

5 kilometrelik parkur koşulacak

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün Avrupa Yakası'ndan başlayarak, 5 kilometrelik bir parkurda Anadolu Yakası'na kadar uzanacak olan koşu, saat 09.00’da başlayacak.

Bağış yapılabilecek

Cumhuriyet Kadınları Koşusu kapsamında sponsorlardan sağlanacak kaynakla Darüşşafaka, TOG, TOÇEV, TED, Türkiye Atletizim Vakfı ve Yanındayız Derneği’ne bağış yapılacak.

“Kadınlar Cumhuriyetle Güçlü' mesajını İstanbul’dan dünyaya ulaştıracağız”

Etkinlikle ilgili detayları basın mensuplarıyla paylaşan ICA Genel Müdürü Serhat Soğukpınar, şunları söyledi:

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını, bu toprakların kahraman kadınlarıyla birlikte Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde kutlayacak olmak, bizim için tarif edilemez bir gurur. Kadınların 'Cumhuriyet Kadınlarla, Kadınlar Cumhuriyetle Güçlü' mesajını İstanbul’dan dünyaya ulaştıracağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını, kadınların güçlü adımlarıyla, sevgiyle, coşkuyla ve umutla duyuracakları bu koşuyla kutlamak, ICA olarak bizim için unutulmaz bir onur.

Koşuda dereceye girenlere toplamda 225 bin TL ödül var

Koşuya dereceye girenlere toplamda 225 bin TL tutarında Cumhuriyet Kadınları Koşusu Ödülü verilecek.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)