Euro
15.2043
-0.54%
Dolar
13.6135
0.18%
Altın
793.1460
-0.19%
Borsa
1969
0.94%
Bitcoin
505.500
-2.86%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  Yeni bir milliyetçi parti kurulacak

  Seçimlere kısa bir süre kala Türkiye siyasetinde yeni kurulan partiler dikkat çekiyor. Bunlardan en yenisi de Milli Mücadele Partisi.
  • 18.11.2014 - 16:12
  Yeni bir milliyetçi parti kurulacak

  mmp

  Prof. Dr. Abdürrahim Karslı'nın Merkez Parti, İdris Bal'ın Demokratik Gelişim Partisi ve en son CHP'den istifa eden Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın Anadolu Partisi'ni kurmasının ardından yeni bir parti daha geliyor.

  Bir grup milliyetçinin, özellikle de sosyal medya üzerinde yoğun olarak duyurusunu yaptığı Milli Mücadele Partisi'nin yolda olduğu belirtiliyor.

  GÖREVE HAZIR OLDUĞUMUZU İLAN EDECEĞİZ

  Milli Mücadele Hareketi olarak örgütlenen girişimin lideri Ahmet Kaya. Kaya, kuruluş için bütün hazırlıkları tamamladıklarını ve Türkiye genelinde yüzde 85 hazır olduklarını belirterek, "21 Kasım gününe kadar binlerce vatansever ve milli mücadeleci kadromuz ile göreve hazır olduğumuzu ilan edeceğiz" şeklinde konuştu.

  Yeni bir milliyetçi parti kurulacak #2

  TÜRKİYE SEVDALISI VATAN DELİLERİ

  Milli Mücadele İstanbul İl Başkanı Hasan Hüseyin Alkan da, "Bugünkü şartlarda vatan için endişe duyan, kendisini bir kenara bırakıp çocuklarına ve torunlarına Atatürk'ün bütün emanetlerini koruyarak bırakmayı azmetmiş ve aydınlık müreffeh Türkiye sevdalısı vatan delilerinden oluşan Kuvai Milliye ruhunu tekrar canlandıran fedailerden oluşuyor. Kısaca sağ, sol, alevi, sünni, Türk, Kürt ayrımı yapmayan, ayrıştırıcı bütün ezberlerini bozup da gelen vatan delileri yani, şehadeti göze almış... Sefer görev emrini de Atatürk'ün Bursa Nutku'ndan..." şeklinde konuştu.

  BİZLER UYANMASINI BİLDİK

  Parti girişiminin öncülerinin sosyal medya hesaplarından yapılan bir diğer paylaşımda ise,"Bizler, Atamıza, bayrağımıza, dilimize ve dinimize, kirli ellerini ve şer dillerini uzatanları gördük, kirli el ve şer dil sahipleri ile işbirlikçi hainleri kayıt altına almasını bildik ve hep hesap gününü bekledik. Bizler, 'su uyur düşman uyumaz' atasözünü geç de olsa idrak ettik ve uyanmasını bildik, Bizler, değil bir karış toprak vermek, misakı milli sevdamız hiç bitmeyecek dedik ve milli mücadelemiz adına yemin ettik. Memleket davası olan yolumuza hoş geldiniz. Ne Mutlu Türküm Diyene" denildi.

  Yeni kurulacak olan partinin isminin 1960'ların sonunda kurulan ve liderliğini Aykut Edibali'nin yaptığı Yeniden Milli Mücadele Hareketi'ne benzemesi ise dikkat çekti.  Görüş Bildir