Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
694.500
-2.73%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C

  Yenikapı miting alanına gece yarısı denetimi

  Yenikapı Meydanı’nda yapılacak olan 'Fetih Şöleni' öncesinde 3 isim gece yarısı miting alanına gelerek hazırlıkları takip etti.
  • Ajanslar
  • 30.05.2015 - 08:15
  Yenikapı miting alanına gece yarısı denetimi

  Yenikapı Meydanı’nda yapılacak olan 'Fetih Şöleni' öncesinde, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, gece yarısı miting alanına gelerek hazırlıkları takip etti.

  Yenikapı miting alanına gece yarısı denetimi #1

  HAZIRLIKLAR YERİNDE GÖZLEMLENDİ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla saat 17.30’da gerçekleştirilecek olan İstanbul’un fethinin 562’nci yılı kutlamaları öncesinde İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Bilal Erdoğan, Yenikapı’daki miting alanına gelerek hazırlıkları yerinde gözlemledi.

  Topbaş ve Şahin, hazırlıklarda gelinen son aşamalar hakkında yetkililerden bilgi alırken, Bilal Erdoğan da oğlu Ömer Tayyip Erdoğan ile birlikte miting alanına gelerek Vasip Şahin ve Kadir Topbaş’la el sıkışıp ayaküstü kısa bir sohbet etti.

  Yenikapı miting alanına gece yarısı denetimi VİDEO

  Yenikapı miting alanına gece yarısı denetimi #2

  "BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZI DAVET EDİYORUZ"

  Gazetecilere açıklama yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Şu an arkadaşlarımız yarınki Fetih kutlamalarının en güzel şekilde gerçekleşmesi için harıl harıl çalışıyorlar. Hazırlıklarının son safhasına gelmişler. Yarın inşallah İstanbullular çok güzel bir görsel şölen izleyecekler. Tüm vatandaşlarımızı bu görsel şölene davet ediyoruz" dedi.

  Yenikapı miting alanına gece yarısı denetimi #3

  Vali Şahin, Kazlıçeşme’de yapılacak olan HDP mitingiyle ilgili yöneltilen soruya ise "Gerekli tedbirleri alıyoruz. Tabii seçim kurulu kararını verdikten sonra, biz de güvenlik tedbirlerini en sıkı şekilde almak durumundayız. Çalışmalarımız devam ediyor" şeklinde cevap verdi.

  Yenikapı miting alanına gece yarısı denetimi #4

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da "Birkaç günden beri yoğun bir çalışma var. Bugüne kadar yapılmamış ölçekte büyük bir sahne kuruluyor. Bin 800 metrekarelik bir sahne var. Tamamen elektronik sistemlerle donatılmış büyük bir şölen olacak. Buraya gelenler bu güzelliği yaşayacaklar. Özellikle Türk Yıldızları’nın gösterileri, 562 kişilik büyük bir mehteran grubunun gösterileri ve lazer-ışık gösterileri olacak. İstanbulluları bu alana bekleriz" dedi.

  Yenikapı miting alanına gece yarısı denetimi #5

  "FETİH RUHUNU HAYKIRACAK"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da şöyle konuştu; "Tabii ilk defa Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde bu kadar büyük bir fetih kutlaması yapılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız farklı bir cumhurbaşkanı olacağını söylemişti. Bu fetih kutlamasıyla da o farkı hissediyoruz. Sayın Başbakanımızın katılımıyla da burası hakikaten fetih ruhunu haykıracak. Özellikle gençlerimizin yarın büyük bir teveccühünü göreceğimize eminim. Çeşitli etkinliklerle de bir şölen havasında geçecek. Tabii fetih ruhu bize unutturulmaya çalışılan bir ruh uzun zamandır. Yeni Türkiye vizyonunun da önemli bir parçası. Çünkü fetih sadece şehirleri zapt etmek, şehirleri ele geçirmek anlamında değil bizim kültürümüzde. Fetih, kalplere girmek, gönüllere girmek anlamını taşıyor aynı zamanda. Bu yeni Türkiye vizyonu bizim kardeşliğimizi, birliğimizi, dik duruşumuzu temsil ediyor."

  Yenikapı miting alanına gece yarısı denetimi #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir