Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.582
1.36%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Yiğit Bulut'tan bedelli askerlik açıklaması

  Yiğit Bulut'tan bedelli askerlik açıklaması

  Yiğit Bulut: Seve seve askere gideceksiniz arkadaşlar. Bu ülkede paralı askerlik çıkmayacak, çıkmamalı, çıkamaz!
  • 15.10.2011 - 13:11

  Yiğit Bulut tan bedelli askerlik açıklaması #1

  'Bedelli askerlik' Türkiye'nin uzun zamandır gündemini meşgul eden bir konu. Pek çok kişinin merakla beklediği 'bedelli askerlik' çıkacak mı sorusuna bugün bir yanıt da gazeteci Yiğit Bulut'tan geldi. Bulut, Habertürk gazetesindeki köşesinde bedelli askerlik bekleyenleri üzecek açıklamalarda bulundu.

  Bedelli askerliğin çıkmayacağını belirten Yiğit Bulut, bunun nedenlerini de köşesinde şu sözlerle açıkladı:

  SEVE SEVE ASKERE GİDECEKSİNİZ..

  "Sevgili dostlar, bu ülkede bedelli askerlik bu şartlarda çıkamaz, çıkmayacak ve çıkmamalı! Sebebini anlamak-sorgulamak da çok zor değil. Analar-babalar çocuklarını toprağa elleriyle koyarken ve genelde bu aslanlar ne tesadüftür ki maddi durumu orta ve daha alt seviyelerde olan ailelerden çıkarken, birileri "Binlerce Euro vereyim de, evimde yatıp ölenleri televizyondan seyredeyim" ayrıcalığına kavuşturulamazlar.

  Sahte master ve doktoralarla, özel üniversitelere yığılan dolarlarla askerden kaçan veya fiziken ortadan kaybolarak askere gitmeyen bu aslancıklar, şimdi "Çok geç oldu hiç yapmayalım" diyorlar. Seve seve askere gideceksiniz arkadaşlar. Bu ülkede paralı askerlik çıkmayacak, çıkmamalı, çıkamaz!"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir