İHA

Türkiye güne korkunç bir haberiyle başladı.

Sabah saatlerinde Kayseri- karayolu merkez ilçeye bağlı Battal köyü yakınlarında, 54 yaşındaki M.K. yönetimindeki yolcu otobüsü yoldan çıktı.

Dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle yoldan çıktığı belirlenen otobüs, boş alanda devrildi.

4 yolcunun durumu ağır

Araçta bulunan 19 yolcu yaralandı. 4 yolcunun durumunun ağır olduğu belirtildi.

Yaralılar, ambulanslarla Yozgat Şehir Hastanesi'ne taşındı. Kazayla ilgili inceleme sürüyor.

Yaralı yolculardan 64 yaşındaki Dindar Kelsaka’nın Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde hayatını kaybettiği belirlendi.

Yozgat Valisi Özkan'dan açıklama

Yaralıları hastanelerde ziyaret eden Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, “Gece saat 03.51’de Mersin’den Amasya istikametine gitmekte olan bir yolcu otobüsü Battal köyümüz mevkiinde tek taraflı olarak yoldan çıkmak suretiyle yana yatmış ve kaza yapmıştır. Tabii kazada otobüste bulunan yolcularımıza sağlık ekiplerimiz, emniyet, jandarma ve AFAD ekiplerimiz anında müdahale etmiştir. Yaralılarımız hastanelere sevk edilmiştir. Yaralılarımızın bir kısmı Yozgat Şehir Hastanemizde bir kısmı Bozok Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde bir kısmı da Sorgun Devlet Hastanemizde tedavi görmektedir. Tabii kaza anında yaralanan vatandaşlarımızdan 4’ünün durumu ciddi vaziyetteydi. Durum ciddi olan vatandaşlarımızdan maalesef bir yolcumuz Yozgat Bozok Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde vefat etmiştir. Ben vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Şu anda hali hazırda tedavisi devam eden 18 vatandaşımız bulunmakta olup. Bunlardan az önce de ifade ettiğim gibi 3 vatandaşımızın durumu ciddiyetini korumaktadır. Arkadaşlarımız, sağlık ekibimiz üniversite hastanemiz tüm imkanlarıyla ve tüm uzman hekimleriyle birlikte yaralılarımızın tedavisine gayret etmektedir” dedi.

Vali Özkan, emniyet kemerinin önemine bir kez daha değinerek yolcuların kemeri takarak yolculuk yapmalarını temennisinde bulundu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)