Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
503.609
-9.49%
1ºC
İstanbul
Kar 1 C
  Yunan istihbaratçı Kalenderidis'ten Türkiye itirafı

  Yunan istihbaratçı Kalenderidis'ten Türkiye itirafı

  Yunan istihbaratının eski mensubu Savas Kalenderidis, katıldığı bir programda, “Türkiye savunma endüstrisini güçlendirirken, Yunanistan kendisininkini mahvetti, kaybolmuş ve yenilmiş durumdayız" dedi.
  • DHA
  • 20.08.2020 - 15:56
  • Güncelleme : 21.08.2020 - 05:58

  Yunanistan’ın eski istihbarat mensubu Savas Kalenderidis katıldığı televizyon programında, Yunanistan’ın savunma endüstrisi konusunda Türkiye’nin gerisinde kaldığını söyledi.

  "İTİRAF ETMEMİZ GEREKİYOR, TÜRKİYE MUCİZELER GERÇEKLEŞTİRİYOR"

  Kalendiridis, Türkiye’nin 20 yıldır savunma endüstrisini güçlendirdiğini ifade ederek, “Örnek verecek olursak, son 20 yıldır özellikle Erdoğan önderliğinde Türkiye savunma endüstrisini sürekli güçlendiriyor. İtiraf etmemiz gerekir ki gerçekten mucizeler gerçekleştiriyorlar. Aynı süreçte Yunanistan, kendi savunma endüstrisini parçalıyor” dedi.

  Yunan istihbaratçı Kalenderidis'ten Türkiye itirafı VİDEO

  “YUNANİSTAN, TÜRKİYE’NİN AMAÇLARINI OKUMAKTAN UZAK KALDI”

  Yunanistan’ın Türkiye’nin amaçlarını okumaktan uzak kaldığını itiraf eden Kalenderidis, “Yunan politika sistemi ve askeri değerlendirmeler çok dar görüşlü. Türkiye’nin amaçlarını ve planlarını okumaktan çok uzak kaldı. Dolayısıyla Türkiye’nin amaçlarını okuyabilecek doğru bir askeri değerlendirmemiz yok” ifadelerini kullandı.

  Kalenderidis, “Bu değerlendirmeler olsaydı, Ege ve Akdeniz’de deniz hakimiyetini korumaya çalışır, hava üstünlüğünü sağlamaya ve güçlü savunma endüstrisi kurmaya çalışırdık” dedi.

  Yunan istihbaratçı Kalenderidis ten Türkiye itirafı #1

  “YUNANİSTAN’DA SİYASİ İRADE VE DEVLET PLANLAMASI YOK”

  Yunanistan’ın planlarını gerçekleştirebilecek devlet planlamasına ve siyasi iradeye sahip olmadığının altını çizen Kalenderidis, “Sadece bunu gerçekleştirebilecek bir devlet planlaması, siyasi irade, politik hedef ve stratejik değerlendirmeler yok. Dolayısıyla şu an gelişmeleri geriden takip ediyoruz. Yani hem yenilmiş hem de kaybolmuş durumdayız” diye konuştu.

  Yunan istihbaratçı Kalenderidis ten Türkiye itirafı #2


  Görüş Bildir