Euro
10.8111
0.6%
Dolar
9.3164
0.6%
Altın
530.12
0.71%
Borsa
1.418
0.62%
Bitcoin
577.824
2.72%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  Yurdun bir kesiminde yer yer kar yağışları bekleniyor

  Yapılan son değerlendirmelere göre ülkenin büyük bir bölümüne yağışlı havanın hakim olacağı aktarıldı. Bazı illerdeyse yer yer karla karışık yağmura, yer yer de kara rastlanacağı belirtildi.
  • İHA
  • 05.10.2021 - 09:15
  • Güncelleme : 05.10.2021 - 09:40
  Yurdun bir kesiminde yer yer kar yağışları bekleniyor

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelindeki hava durumuna ilişkin açıklama yaptı.

  Ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova çevreleri, Kırklareli kıyıları ile Bursa ve Balıkesir’in kuzey kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

  KARLA KARIŞIK YAĞMUR VE KAR DA YAĞACAK

  Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin yükseklerinde (2000 metre ve üzeri) karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Sinop, Trabzon, Rize, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı, Samsun’un batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

  Yurdun bir kesiminde yer yer kar yağışları bekleniyor #1

  ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

  RÜZGAR ŞİDDETİNİ ARTIRACAK

  Rüzgarın genellikle kuzeyli, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

  Yurdun bir kesiminde yer yer kar yağışları bekleniyor #2

  İLLERDEKİ HAVA DURUMU

  Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Parçalı ve az bulutlu 20

  İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 21

  İzmir: Az bulutlu ve açık 27

  Adana: Az bulutlu ve açık 31

  Antalya: Az bulutlu ve açık 29

  Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı (Yağışların; batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor) 18

  Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı (Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor) 18

  Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yükseklerinin (2000 metre ve üzeri) karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı (Yağışların akşam saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor) 13

  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 27

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir