Petrol
97.27
-0.13%
Euro
18.4844
0.38%
Dolar
17.9296
0.34%
Altın
1.029
-0.07%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
440.164
6.44%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C
  Yurt yangınıyla ilgili Veysi Kaynak'tan açıklama

  Yurt yangınıyla ilgili Veysi Kaynak'tan açıklama

  12 kişinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili 6 gözaltı var, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak "Haziran ayında denetim yapılmıştı" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 30.11.2016 - 14:05

  Adana'daki faciayla ilgili, yangının çıkış nedeni araştırılırken Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "İlk verilen bilgiler, bu yangının trafodaki elektrik kontağından çıktığı... Çıkması muhtemel diyorlar." dedi.

  Facianın ardından hükümetin 3 bakanı Adana'ya, olay yerine ulaştı. Orada yapılan incelemeler sonrası gecenin ilerleyen saatlerinde yapılan açıklamanın ardından bir açıklama da sabah yapıldı. İncelemeler devam ederken Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak 'Yurtla ilgil iherhangi bir denetim sorunu olmadığını" söyledi.

  Yurt yangınıyla ilgili Veysi Kaynak tan açıklama #1

  "YANGIN KAPISI KİLİTLİ DEĞİLDİ"

  Kaynak ilk bilgilere göre yangın merdivenlerinin kapısının kilitli olmadığını; yurtta son denetlemenin ise Haziran 2016’da yapıldığını ifade etti.

  Yurt yangınıyla ilgili Veysi Kaynak tan açıklama #2

  Yaralıları ziyaret ettikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kaynak, şöyle konuştu:

  "TESADÜFEN KAPI KİLİTLİ DEĞİLDİ"

  "Biz 03.30'da oradaydık. Orada bize hem Aladağ savcımız hem olay yeri inceleme ekiplerinin verdiği ilk bilgi, kilitli değil, kilidin hiç olmadığı şeklindeydi. Hatta şöyle bir örnek verdi, olay yeri inceleme ekiplerimiz, 'genellikle bu hadiselerde yangın çıkış kapıları kilitli olur ama tesadüfen kilitli değil' dediler.

  Yurt yangınıyla ilgili Veysi Kaynak'tan açıklama VİDEO

  Yurt yangınıyla ilgili Veysi Kaynak tan açıklama #3

  Yangın çıkış kapısının orada bir tül perde var. Bu perde de sağlam bir vaziyette duruyor. Bunlar bizim ilk bilgilerimiz, ilk tespitlerimiz. Bundan sonra bu ayrıntıları tabii ki olayın yargısal görevi olan Kozan ve Aladağ savcılıklarımız bu incelemeleri yapacaktır. Zannediyorum bugün öğleden sonra bilirkişi incelemesinin ardından tahkikat biraz daha hızlandırılacaktır. Ama tekrar ediyorum yangın kapısıyla ilgili gece bize verilen bilgi kilitli olmadığı şeklindedir.

  "EN SON DENETLEME, HAZİRAN AYINDA YAPILDI"

  En son denetleme Haziran ayında yapılmış. Bina ruhsatlı bir bina, MEB’in ayrıca çalışma izni verdiği bir binadır


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir