Euro
14.2982
2.06%
Dolar
12.6742
2.47%
Altın
731.23
2.55%
Borsa
1.776
0%
Bitcoin
738.000
3.23%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C

  Yusuf Güney: Böyle günlerde küslük olmaz

  Geçtiğimiz günlerde yangın bölgesinde istediği yerlere müdahale edilmediği gerekçesiyle memurlarla tartışma yaşayan Yusuf Güney, "böyle zamanlarda küslük olmaz, şikayetlerimi geri çekeceğim" dedi.
  • AA
  • 06.08.2021 - 23:47
  • Güncelleme : 07.08.2021 - 07:58
  Yusuf Güney: Böyle günlerde küslük olmaz

  Yurdun pek çok yerinde yeşil mevkiileri küle çeviren orman yangınlarıyla mücadele son sürat devam ediyor.

  Devletin ve vatandaşların yoğun çabasıyla birçok bölgeden olumlu haberler gelmeye başladı.

  Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, Manavgat, Gündoğmuş ve Alanya yangınlarının kontrol altına alındığını söyledi.

  Yusuf Güney: Böyle günlerde küslük olmaz #1

  "İLK DEFA BÖYLE BİR YANGIN YAŞADIK"

  Yaklaşık 35 yıllık ormancılık hayatında ilk kez bu kadar büyük bir yangın yaşadıklarını belirten Dikici, günlerdir poyraz estiği ve nem oranı yüzde 5'lere kadar düştüğü için çalışmaların güçlükle yürütüldüğünü aktardı.

  Orman yangınlarında milletle birlikte hep birlikte mücadele edildiğini anlatan Dikici, "Bu felakette anladık ki bütün Türkiye Cumhuriyeti, devletin tüm kurumları herkes bu yangındaydı, hep beraber mücadele ettik. Köylü, vatandaş, şehirli, diğer kurumlarla birlikte mücadele edildi ve milli bir ruhu meydana getirdi. Bir felaket yaşadık, Allah bir daha göstermesin. Orman teşkilatı olarak gururlandık, üzerimize düşeni yaptığımızı düşünüyoruz ve günlerce aç, susuz, uykusuz, dinlenmeden sürekli ateşle mücadele ettik. Sanatçı Yusuf Güney de sanatçılığının yanında o bir yangın gönüllüsü olarak bir ormancı oldu. Bundan sonra hep beraber olacağız. Yusuf beyi artık yangın üniformasıyla yangınlarda göreceksiniz." dedi.

  Yusuf Güney: Böyle günlerde küslük olmaz #2

  "BU ZAMANLARDA KÜSLÜK OLMAZ"

  Yusuf Güney ise yaşanan olayın küresel bir kriz olduğunu, dünyanın birçok yerinde bu yangınların yaşandığını söyledi.

  İstanbul'da konserdeyken yangın haberini duyunca yangın tüplerini alarak bölgeye ulaştığını anlatan Güney, yangınların insanüstü bir güçle önlendiğini vurguladı.

  İki gündür kamuoyunu meşgul eden üzüncü olay yaşandığına değinen Güney, "Kimse uyumuyordu, yangınla mücadele edenlerin hakları ödenmez. Buraya geldiğimde talihsiz bir şey yaşandı. Ormancılarla aramızda tartışma yaşandı karşılıklı şikayetçi olduk.
  Ben bütün şikayetlerimi çekeceğim. Böyle günlerde kırgınlık, küslük olmaz. Hepimiz aynı amaç için buradayız. Kavga ettiğimiz arkadaşlarla bizzat göreceğim, gerekirse özür dileyeceğim. Birlik ve beraberlikte kötü günleri çabuk atlatacağız." diye konuştu.

  Yusuf Güney: Böyle günlerde küslük olmaz VİDEO

  GÜNEY GÖNÜLLÜ ORMAN İŞÇİSİ OLDU

  Konuşmaların ardından Antalya Orman Bölge Müdürü Dikici, sanatçı Güney'e orman işçisi yeleği ve şapkası hediye etti.

  Manavgat'ta günlerdir devam eden ve bugün kontrol altına alınan orman yangınlarına müdahale etmek isteyen Güney ile orman işçileri arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüşmüş, olay sonrası taraflar karşılıklı birbirinden şikayetçi olmuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir