Dolar
6.8691
0.2378%
Euro
7.7239
0.2635%
Altın
1774.82
-0.0292%
Borsa
115756.94
-0.9843%
G. Altın
392.13
0.2034%
Bitcoin
62522.56
-0.3266%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün katıldığı törenlerde korona sonrası durgunlaşan ekonominin yeniden canlandığını belirtti.
  • AA & Ensonhaber
  • 06.06.2020 - 15:40

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden, Yusufeli Barajı 3 Milyonuncu Beton Dökümü, Bayburt Demirözü Sulaması, Rize Merkez ve Güneysu İlçeleri ile Taşlıdere Vadisi Islahı 5. Kısım Hizmete Alma Töreni'ne canlı bağlantıyla katıldı.

  TÜRKİYE KUTLU YÜRÜYÜŞE ARA VERMEDİ

  Koronavirüs sonrası durgunlaşan ekonomi için, çarkların yeniden dönmeye başladığını belirten Erdoğan" Türkiye kutlu yürüyüşüne ara vermemiştir. Ekonominin çarkları yeniden tam güç dönmeye başladı. Hayatı hızla her alanda normal ritmine kavuşturuyoruz. Onun için cumartesi pazar günlerini kısıtlama noktasında serbest olarak ilan ettik. Vatandaşlarımızın rahat rahat sokağa çıkmasının yolunu açtık. Ama maske ve mesafe buna çok dikkat edeceğiz." ifadelerini kullandı.

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı #2

  Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

  ÇIĞIR AÇACAK ESERLER

  Dünya koronavirüs salgınının pençesinde kıvranırken biz her biri kendi alanında çığır açacak eserlerin yükselişinin sevincini yaşıyoruz. Çanakkale'deki köprünün son bloğunu yerleştirdik. GAP'ın en büyük projelerinden Ilısu Barajı bize nasip oldu.

  Yassıada'yı demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak hizmete sunduk. Ankara'da 10 millet bahçesinin açılışını gerçekleştirdik. Bugün de Yusufeli Barajı'nın açılışını yaşıyoruz.

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı VİDEO

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı #3

  ACİL DURUM HASTANELERİNİN ÜÇÜNÜ 45 GÜNDE TAMAMLADIK

  Son acil durum hastanelerinin üçünü 45 günde tamamladık. Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nı hizmete sunduk. Dün Ankara'da 10 millet bahçesinin açılışını gerçekleştirdik.

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı #4

  YUSUFELİ BARAJI'NDAKİ İLERLEMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ

  Yusufeli Barajı'ndaki ilerlemenin gururunu yaşıyoruz. Kamu düzenini başarıyla yöneten Türkiye kutlu yürüyüşüne asla ara vermemiştir.

  Bizi yolumuzdan alıkoyacak hiçbir engel görmüyoruz. Ülkemizin kalkınma mücadelesinde barajların sembolik bir önemi vardır. Bu ülke yıllarda Allah'ın lütfu olan suların topraklarından akıp gitmesini seyretmiştir. Tarım arazileri susuzluktan çatlarken, şehirler susuzluktan kavrulurken yağışta su her şeyi önüne alıp götürürken biz kendi insanımızın değerlerine savaş açanlarla uğraşıyorduk. Baraj inşaası bu geri kalmışlıktan kurtuluş mücadelesinin sembolüydü. Rahmetli Adnan Menderes'in önem verdiği konulardan birisi baraj konusu olmuştu.

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı #5

  ERBAKAN SİYASETİNİ BARAJ ÜZERİNDEN KURMUŞTUR

  Rahmetli Demirel de siyasetini baraj üzerine kurmuştur. Erbakan Hoca'da da özel bir önemi vardır. 585 yeni baraj ilave ettik. 2003'ten öne ülkemiz toplam 105 adet hidroelektrik santrali inşa edebilmişti.18 yılda 576 hidroelektrik santralini daha ülkemize kazandırdık. 228 gölet sayısına 329 adet daha ilave ettik. 89 içme suyu varken 247 ilave tesisi daha milletin hizmetine sunduk.

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı #6

  Ülkemizde en büyük bölgesel kalkınma projesi olan GAP bünyesindeki projelerin çok önemli bir bölümü bizim dönemimizde inşa edildi. GAP'ta sulanan arazi bölgesini yüzde 19'dan yüzde 53'e çıkardık, verimliliği artırdık. Yusufeli Barajı'nın 3 milyonuncu metreküp dökme törenine şahitlik ediyoruz. 4'te 3'lük gerçekleşmeyi geride bırakıyoruz. Su bakımından çok önemli bir havzadır. 50 elektrik üretim tesisi faaliyet gösteriyor. Her biri devasa büyüklükteki baraj ve elektrik santralleri ülkemize hizmet veriyor. 540 megawatt kurulu güce sahip olacak Yusufeli Barajı bu gerdanlığı imamesi durumundadır. 275 metre gövdesiyle 100 katlı binanın yüksekliğine eşdeğerdir.

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı #7

  YILDA 1.5 MİLYAR DOLAR KATKI

  Tamamen kendi mühendislerimizin ürünü olan bu eser ekonomimize yılda 1.5 milyar lira katkı sağlamanın yanında, Çoruh Vadisi'ni taşkınlardan koruyacaktır. Barajla birlikte, yollar, köprüler, menfezler, tüneller ve yeni Yusufeli İlçemiz inşa edildi. Burada adeta yepyeni hayat alanı kuruluyor. Kontrolüne gittiğimizde bu eser nadide ve dev bir eser.

  BÖYLE BİR ESER ÖVÜNÇ KAYNAĞI

  Hidroelektrik santral nedir, sulama nedir. Bunları gördüklerinde şaşıracaklarına inanıyorum. Dağların arasında böyle bir eserin yapılmış olması bizim için ayrı bir övünç kaynağıdır. Ülkemize bu eserin kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Yüklenici firmayı tebrik ediyorum. Rize Merkez Güneysu ilçesi Taşlıdere Vadisi ıslahının hayırlı olmasını diliyorum.

  BAYBURT DEMİRÖZÜ İSE ARAZİLERİN VERİMİNİ ARTIRACAK

  9 meskun mahal ve 1000 dekar tarım alanı taşkın riskinden korunmuş oluyor. Bayburt Demirözü ise arazilerin verimini artıracaktır. Bir kez daha ülkemize eser kazandırma mücadelemizde yanımızda olan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı #8

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı #9

  YUSUFELİ BARAJI 7 YILDA KENDİNİ FİNANSE EDİYOR

  Bugün bu törenle beraber Yusufeli İlçemizin ne duruma geldiğini söylemeden geçemem. Yusufeli'nden görüntüler verilseydi, çok daha isabetli olurdu. Yeni bir şehirleşme olayıyla hakikaten çok müstesna bir ilçe haline getirdik. Burası yeni Yusufeli. Adeta Yusufeli denize nazır oluyor. Peyzaj çalışmaları bittiği anda burası bir başka güzel olacak. Ağaçlandırma çalışmaları başlamış vaziyette. Yusufeli Barajı 7 yılda kendini finanse ediyor. Yılda 1.5 milyar lira bütçemize katkı sağlayacak. Yatırım olarak fizibl bir yatırım. Zor ama neticesi güzel.

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı #10

  Erdoğan: Ekonomik çarklar yeniden dönmeye başladı #11

  Görüş Bildir